250 трансплантацій органів в Україні – плани МОЗ на 2021 рік

11:58 04.01

МОЗ ставить за мету здобуття повної трансплантаційної незалежності за три роки. Українці повинні лікуватися вдома, тим більш, що вартість проведення трансплантацій в Україні в 3-4 рази дешевше, ніж за кордоном.

250 трансплантацій органів в Україні – плани МОЗ на 2021 рік

Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За його словами, з 1 січня в Україні працює Єдина державна інформаційна система з питань трансплантації органів та тканин (ЄДІСТ), яка поєднує донора та реципієнта. Без цієї системи розвиток трансплантації в Україні був би неможливим.

У 2021 році МОЗ має намір зробити щонайменше 250 трансплантацій органів та тканин, тобто показник буде збільшено мінімум у 2 рази від минулорічного (у 2020 році в Україні було зроблено 118 трансплантацій, а у 2019 – 78).

Цьогоріч МОЗ створить пакет медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу. Міністерство працює над розробкою механізму залучення до транспортування анатомічних матеріалів та реципієнтів всіх видів транспорту, зокрема цивільної авіації, авіаційного транспорту ДСНС, Національної поліції, ДПСУ”, – додав Степанов.

Також, за словами міністра, буде налагоджено співпрацю у сфері медичної освіти та підвищення кваліфікації українських фахівців з метою подальшого розвитку всіх видів трансплантації в Україні.

Нагадаємо, раніше Кабмін затвердив тариф на трансплантацію органів в Україні.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...