Оргванізатор – Іван Марчук Художник.
На виставці представлено близько 50 творів з фондів Національного художнього музею України та приватних колекцій, більшість з яких невідомі широкому загалу.
Одночасно демонструється відеоінсталяція “Генотип вольності” за мотивами творчості художника.
Виставка розпочнеться з 27 грудня, відкриття об 11:00.
Де: Нацiональний музей «Київська картинна галерея».
Довідково:
Іван Марчук — один з найвідоміших українських художників сучасності, який створив тисячі полотен та винайшов власну техніку — пльонтанізм. Іван Марчук почав малювати ще в дитинстві, розвинувши свій талант у підлітковому віці. Та найбільше він проявився під час навчання в інституті.
Наприкінці 1980 років митець виїхав з Радянського Союзу й устиг пожити в Канаді, Австралії й США, а 2011-го остаточно повернувся до України. Постійна зміна місця проживання суттєво вплинула на формування творчого методу Марчука. Нині художник працює в унікальній техніці, яку створив сам. Назва “пльонтанізм” означає переплетені, запльонтані лінії, що зливаються в деталізовані образи.
Свою творчість художник розділяє на 13 циклів, кожен має назву та відрізняється за стилем від інших. У творчому доробку Марчука — майже 5000 робіт. Він також вважається одним з найдорожчих українських художників: картини митця коштують десятки тисяч доларів.