У Києво-Святошинському районі вирішать гостру проблему водопостачання і каналізації

10:49 22.05.2020

Київщина планує реалізувати пілотний проєкт з розбудови системи водопостачання та водовідведення у Києво-Святошинському районі, де ця проблема стоїть найгостріше. Нова мережа допоможе вирішити низку проблем, зокрема покращить екологію, сприятиме скороченню втрати води у регіоні та інше.

У Києво-Святошинському районі вирішать гостру проблему водопостачання і каналізації

Як повідомляє пресслужба Київської облдержадміністрації, на днях відбулося обговорення концепції розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Києво-Святошинського району, що була розроблена у попередні роки.

В КОДА зазначають, що нова система має вирішити одразу декілька важливих проблем:

  • забезпечення водою та відведенням стоків районів області, де спостерігається активний приріст населення. Не маючи своїх очисних споруд, вони користуються інфраструктурою Києва. Це призводить до надмірного навантаження мереж, які потребують модернізації;
  • вирішення екологічної проблеми, коли стоки новобудов, які не підключені до централізованої каналізації потрапляють у ґрунт;
  • оновлена система водопостачання області сприятиме скороченню втрати води у регіоні, яке відбувається через безконтрольне буріння забудовниками артезіанських свердловин.

Проєкт передбачає будівництво мереж насосних станцій і напірних колекторів в районах нової забудови та будівлях, що не мають відповідного підключення до центральної каналізації. Нова система водопостачання та водовідведення має забезпечити на кінець розрахункового строку генплану повне охоплення забудови централізованою каналізацією та головними магістралями водоводу, модернізацію виробничої бази, удосконалення правових і економічних основ функціонування водопровідно-каналізаційного господарства.

При забудові Києво-Святошинського району буде розглянута можливість щодо відведенням стоків, в тому числі і до очисних споруд м. Києва (будівництво власної гілки каналізації та водопроводу, яка з’єднуватиме житлові комплекси з централізованими мережами м. Києва).

Читайте також: Юрій Назаров про розумне місто: “21 століття для Києва почалося у 2016 році. До цього взагалі нічого не було”

Нагадаємо, “Київводоканал” пропонує підняти майже на 20% тарифи на воду. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що не допустить цього.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...