У Києві збільшилась концентрація діоксиду азоту у повітрі

Автор: Марина Максенко
11:59 10.02

Повітря в Києві найбільше забруднено діоксидом азоту, а також формальдегідом, вміст яких у кілька разів перевищує гранично допустимі концентрації.

У Києві збільшилась концентрація діоксиду азоту у повітрі

Про це свідчать дані Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського з посиланням на дані спостережень на стаціонарних постах.

Загалом на 14 стаціонарних постах обсерваторії з 31 січня до 5 лютого 2022 року відібрали та проаналізували 1220 проб атмосферного повітря.

У повітрі столиці помітили перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом:

  • завислих речовин (пилу) у 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі;
  • діоксиду азоту: у 3,9-4,0 раза на вулицях Каунаській, Семена Скляренка, площі Перемоги;
  • у 3,4-3,6 раза – на Бессарабській та Деміївській площах, вулицях Інженера Бородіна, Олександра Довженка, Попудренка, Оболонському проспекті;
  • у 2,7-2,8 раза на всіх інших постах, за винятком проспекту Науки, 37, де перевищень не спостерігалося;
  • формальдегіду: у 2,4-2,6 раза – на Бессарабській площі, вулицях Олександра Довженка, Каунаській, Академіка Стражеска (перетин із бульваром Вацлава Гавела), бульварі Лесі Українки;
  • в 1,2-2,3 раза – на всіх інших постах міста. Згідно з прогнозами Укргідрометцентру на найближчі дні, метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Нагадаємо, що протягом періоду з 10 до 15 січня у Києві зафіксували перевищення допустимих концентрацій середньодобового вмісту небезпечних речовин у повітрі.

Великий Київ у Google News

підписатися