У Києві затвердили порядок створення муралів

Автор: Галина Ворона
15:53 04.07

У столиці поява нових муралів все частіше викликає критику в ЗМІ та суспільний резонанс. Щоб стінописи гармонійно поєднувались із міським середовищем та не створювали конфліктих ситуацій, міська влада затвердила порядок нанесення муралів на будівлях і спорудах.

У Києві затвердили порядок створення муралів

Про це повідомляє Київська міська рада.

Новий порядок передбачає прозорий механізм мистецького оформлення міського середовища муралами.

Документ визначає механізми нанесення монументальних розписів (муралів) в місті Києві, їх утримання, збереження та демонтаж, а також процедуру розгляду питань та прийняття рішень про нанесення монументальних розписів (муралів) у міському просторі.

Київ – перше місто, яке розробило зрозумілу та відкриту процедуру, яка визначає дорожню карту для ініціаторів створення муралів, сприятиме гармонізації нових стінописів з міським середовищем та дозволить захистити місто і публічний простір від хаотичного насичення творами монументального мистецтва, зокрема на об’єктах культурної спадщини”, – зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, 

Розміщення муралів буде погоджувати Комісія з питань погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів (муралів) у Києві, яку незабаром створять. До її складу увійдуть 11 осіб – 5 представників від міської влади та 6 незалежних експертів.

За словами депутатки, під час розгляду ініціатив комісія враховуватиме різні аспекти, зокрема мету та концепцію, актуальність і соціальний вплив, обґрунтування вибору локації та наявність погодження з місцевою громадою, а також гармонійну інтеграцію в урбаністичний контекст.

Крім того, порядок передбачає, що в місті не допускається створення муралів на фасадах об’єктів культурної спадщини та муралів, що містять інформацію або контент, заборонений законодавством України, а також рекламу.

Нагадаємо, після скандалу на тлі розміщення муралу з Валерієм Залужним на стіні психдиспансеру у Києві вирішили створити спеціальну комісію, яка узгоджуватиме, де саме можуть з’являтися нові зображення.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин