Після скандалу із зображенням Залужного на стіні психдиспансеру у Києві наведуть лад з муралами

Автор: Вікторія Мілюта
11:44 25.06

Після скандалу, який виник на тлі розміщення муралу з Валерієм Залужним на стіні психдиспансеру, у Києві вирішили створити спеціальну комісію, яка узгоджуватиме, де саме можуть з’являтися нові зображення.

Після скандалу із зображенням Залужного на стіні психдиспансеру у Києві наведуть лад з муралами

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як розповіла депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, до складу нового органу увійдуть фахівці в галузях мистецтвознавства, урбаністики, краєзнавства, архітектури, культурології та охорони пам’яток, а також представники профільних департаментів Київської міської державної адміністрації. 

«Прозора процедура погодження створення муралів у столиці важлива для збереження естетики міста та їх збалансованого відображення у публічному просторі. Важливо забезпечити професійний підхід до погодження ескізу та локації кожного муралу, враховуючи, що останнім часом кількість ініціатив щодо створення монументальних розписів значно зросла. Частими стали також випадки гострих публічних дискусій, протестів та скарг. Новостворена комісія буде враховувати численні фактори у процесі погодження нових стінописів: мета та концепція, художня та культурна цінність, актуальність та соціальний вплив, гармонійне інтегрування муралу в урбаністичний простір тощо. Ці та інші положення дозволять унеможливити хаотичне замальовування міських об’єктів, подекуди зовсім недоречними стінописами сумнівної культурної та художньої цінності», – зазначила Муха.

Читайте також: На Поштовій площі відкрили мурал на честь загиблих українських військових 

Депутатка додала, що комісія буде відхиляти ініціативи створення муралів, які містять рекламу або заборонену інформацію, а також не погоджуватиме нанесення муралів на фасади будівель, які є об’єктами культурної спадщини.

Нагадаємо, мурал із колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним з’явився у Києві на початку травня. Його розмістили на стіні інтернату для дітей з особливими ментальними потребами. Як виявилось, це спричинило травматичний вплив на дітей, які перебувають у закладі, оскільки до муралу через паркан лізли чимало охочих зробити фото. Після цього зображення вирішили перенести на інше місце.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин