У Києві врятували породіллю із Чернівців, в якої зупинилося серце дорогою до лікарні

Автор: Галина Ворона
21:23 18.11

Київським медикам вдалося врятувати породіллю із Чернівців, у якої зупинилося серце дорогою до лікарні,. Столичні медики давали жінці шанс на життя один зі ста.

У Києві врятували породіллю із Чернівців, в якої зупинилося серце дорогою до лікарні
оренда квартири Київ

Про це пише видання “Українська правда. Життя”.

Історією про порятунок жінки поділилася виконувачка обов’язків генерального директора Чернівецького обласного перинатального центру Любов Годнюк.

За її словами Тетяна народжувала у Чернівецькому обласному перинатальному центрі. Після народження дитини лікарі поставили їй діагноз, який не залишав шансів на життя.

Попри зусилля медиків породілля згасала на очах. Медики взялися робити усе можливе, аби у терміновому порядку направити Тетяну до Києва, але, за словами Годнюк, коли столичні лікарі бачили її медичні показники та історію хвороби – відмовляли.

“Був єдиний шанс – знайти генерального директора Національного Наукового Центру хірургії та трансплантології імені О. Шалімова НАМН України, який на той час перебував за кордоном. Я відчайдушно шукала можливість знайти вихід, вмовити генерального директора і дати останній шанс цій родині не втратити маму, дружину, дочку”, – пригадує Годнюк.

powerukraine

За допомогою небайдужих з’явилася можливість транспортувати пацієнтку. Перед бригадою екстреної медичної допомоги стояло найскладніше завдання – доправити пацієнтку на стовідсотковій кисневій дотації живою до Києва і передати медикам.

Жінці, за життєвими показниками і ресурсами організму, залишалося дуже мало часу і відлік йшов на години.

Батьки Тетяни написали розписку, що у разі її смерті до медиків претензій не матимуть.

На виїзді з Чернівців у Тетяни сталася зупинка серця. Бригада здійснила реанімаційні заходи, відновила роботу. У кожному населеному пункті під’їжджала машина екстреної медичної допомоги і дозаправляла кисень.

Пацієнтку доправили до лікарні вночі. Наступного дня столичні медики дали Тетяні шанс на життя один зі ста.

“Лікуючим лікарем Тані став випускник Буковинського державного медичного університету, наш земляк, наша гордість – Віктор Торак”, – ділиться Любов Годнюк.

Новонароджений син залишився у перинатальному. Чоловік, батьки, всі рідні були поряд з Тетяною – у Києві. А вдома на маму чекав іще старший син Іванко.

“Щодня після наради я йшла у дитяче відділення і фотографувала нашого красунчика Вітюшу і надсилала татові Юрію Равлюку та лікарю Віктору Тораку. Фото підписувала – “Вітюша чекає на маму”, – продовжує розповідь пані Любов.

Крок за кроком стан Тетяни покращувався і коли вона прийшла до свідомості і вперше розплющила очі, їй показали фото новонародженого сина і вона… посміхнулася. З того моменту жінка почала одужувати.

Читайте також: 17 днів реанімації: трансплантологи врятували слідчу з Сумщини, зробивши пересадку печінки

Нагадаємо, хірурги Інституту Амосова врятували два життя в одній родині.

Великий Київ у Google News

підписатися