Хірурги Інституту Амосова врятували два життя в одній родині

Автор: Любава Лисичкіна
09:24 04.11.2023

Родина Вітенків з Тернопільшини: батько Василь та його син Іван мають складне генетичне захворювання – синдром Марфана.

Хірурги Інституту Амосова врятували два життя в одній родині
Це системне, генетично обумовлене захворювання сполучної тканини, яке передусім викликає симптоми, пов’язані з кістковою, серцево-судинною системами та органом зору. Але найсерйозніші ускладнення зустрічаються з боку аорти і мітрального клапана — у хворих часто діагностують аневризму аорти.
 
Спочатку команда професійних хірургів Інституту Амосова рятували життя батька. За плечима у чоловіка вже була операція на очах. Також довгий час чоловік страждав на аритмію. І коли медикаментозно уже нічого не допомагало і в легенях почала набиратися вода, пацієнт   погодився на операцію Бенталла (комбіноване хірургічне втручання, яке включає одномоментне лікування висхідної аорти і аортального клапана), яку успішно провели.
 
Нещодавно у пацієнта стався обрив хорди задньої стулки мітрального клапана, що властиво для хвороби Марфана. Тому йому було виконано пластику мітрального клапана й тристулкового клапана.
 
Його сину Івану  теж уже двічі провели операцію Бенталла у стінах Інституту. Це дало змогу хлопцю жити повноцінним життям та займатися важливою справою – волонтерством. Іван активно допомагає діставати потрібні речі військовим із-за кордону.
 
“На долю нашої родини випали ось такі випробування. Проте, я неймовірно щасливий, що лікарі врятували мене та мого сина”, – ділиться Василь.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин