Пухлина вагою 4,5 кг. Українські лікарі провели унікальну операцію та протестують робота-хірурга

14:38 19.09.2020

Українські лікарі провели унікальну операцію, під час якої видалили з грудної клітки пацієнтки пухлину вагою 4,5 кг. Це перша подібна операція в Україні – процедура дорога, потребує особливої апаратури та відповідної кваліфікації лікарів. Для жінки операція була безкоштовною. А у жовтні планують провести першу операцію за участю хірургічного робота.

Пухлина вагою 4,5 кг. Українські лікарі провели унікальну операцію та протестують робота-хірурга
оренда квартири Київ

66-річна Тетяна Вигонська разом із чоловіком живе у Хмельницькій області. Родина має вісьмох дорослих дітей, один із синів – учасник АТО. Жінка дізналася про пухлину в легенях три роки тому, але через брак коштів відмовлялася від лікування. У травні жінка відчула сильну задишку та слабкість, тому була змушена звернутися по медичну допомогу. Новоутворення було таким великим, що зрослося, затиснуло праву легеню й давило на ліву легеню та серце. Через розмір пухлини жінку відмовились оперувати у місцевій лікарні, а онколікар порадив проконсультуватися в Києві, повідомляє ОП.

Лікар подивився мої папери – пухлина була велика, 4,5 кг. Я задихалася. Він каже, що якщо ви погоджуєтесь, то необхідна операція. Я запитала: якщо я операції не зроблю, то скільки мені жити залишиться? Він сказав, що від двох тижнів до двох місяців, бо пухлина задушить», – розповіла жінка.

У серпні родина Вигонських приїхала до Києва. А на початку вересня після всіх обстежень у лікарні «Феофанія» провели складну 12-годинну операцію за участю понад 30 фахівців. 

Складність операції полягає в тому, що, по-перше, важкий соматичний загальний стан пацієнтки. По-друге, технічно складно. Мають бути одночасно зібрані відповідні спеціалісти та необхідне обладнання. Таких операцій у світі робиться не дуже багато. У пацієнтки двічі зупинялось серце. Об’єктивно оцінити потребу в таких операціях в Україні складно, адже часто в регіонах таких пацієнтів відправляють додому, фактично помирати.

Майже тиждень після операції стан жінки був важкий – п’ять днів її підтримував апарат штучного кровообігу ЕКМО. Нині пацієнтка самостійно дихає та вже виходила надвір.

Досвідом такої операції українські лікарі планують поділитися на засіданні Європейської асоціації анестезіологів. І на цьому фахівці не зупинятимуться.

У жовтні лікарня планує провести операцію за участю хірургічного робота, який перебуває на апробації у медичному закладі. Два тижні українські лікарі стажувалися в Нідерландах. Це перший офіційний хірургічний робот в Україні. Робот здатний робити операції загальної хірургії, урологічної та гінекологічної спрямованості. Він маніпулюється хірургами.

Ми в перспективі хочемо зробити всеукраїнський центр роботохірургії, щоб вчити інших фахівців», – зазначив головний лікар «Феофанії».

Читайте також: Витрати на медицину для топ-чиновників хочуть збільшити до 1 млрд грн у 2021 році

Як повідомлялося раніше, у «Феофанії» і медустановах НАМНУ зможуть лікуватися всі.

Великий Київ у Google News

підписатися