У Києві відреставрували найстаріший пам’ятник

Автор: Галина Ворона
12:59 07.12.2023

У столиці оновили монумент “Колона Магдебурзького права”, який був відкритий 1802 року. Він є унікальною пам’яткою архітектури національного значення, символом Києва, як великої Європейської держави і вважається найстарішим з існуючих пам’ятників столиці.

У Києві відреставрували найстаріший пам’ятник
оренда квартири Київ

Як повідомляє Департамент охорони культурної спадщини, роботи на пам’ятці були проведені ремонтно-реставраційні роботи задля захисту та збереження унікальної пам’ятки архітектури національного значення.

Сьогодні День Самоврядування – право громадян брати участь в управлінні державними справами, вільно обиратись та бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.  Магдебурзьке право – одна з найпоширеніших у середньовічній Європі правових систем міського самоврядування”, – йдеться у повідомленні.

Довідково. Пам’ятник Магдебурзькому праву в Києві — пам’ятник в стилі ампір на честь повернення Києву Магдебурзького права, розташований в історичному урочищі Хрещатик на Набережному шосе, 8. Монумент відкрито у 1802 році. Автор проєкту: А. Меленський.

Читайте також: 79 млн грн на ремонт куполів Софійського собору: у заповіднику кажуть про аварійний стан пам’ятки та нагадали про падіння хреста 

Нагадаємо, у музея Булгакова можуть забрати статус пам’ятки національного значення.

Великий Київ у Google News

підписатися