Про це повідомляє Київська міська рада.
За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи, постійна комісія з питань культури, туризму та суспільних комунікацій та комісія з питань найменувань підтримала ініціативу ВБФ «Заради тебе» та ГО «Київська міська єврейська громада» перейменувати частину дороги від вулиці Юрія Іллєнка до Дорогожицької на вулицю Праведників.
«Це частина шляху, яким людей вели на розстріли до Бабиного Яру – символу трагедії Голокосту. Дане перейменування віддасть честь 2 691 громадянину України, визнаних Праведниками світу. Беззахисні та беззбройні, ризикуючи власним життям та життям рідних під час Голокосту, вони рятували євреїв від знищення нацистами. Сьогодні маємо унікальну можливість вшанувати цей подвиг людяності та жертовності, зробити вибір, аби він не був забутий. Пам’ятаймо про людей, які в найтемніші часи несли та продовжують нести світло», – наголосила Вікторія Муха.
Депутатка розповіла, що крім цього, у додатку триває голосування за перейменування вулиці Чернігівської Дарницького району на вулицю Братів Чибінєєвих.
«Назва на честь братів Валерія та Романа Чибінєєвих допоможе уникнути дублювання, оскільки в Києві вже є вулиця Чернігівська у Дніпровському районі. Валерій Чибінєєв – Герой України, підполковник Збройних сил України, командир групи снайперів ГУР МОУ. Загинув у березні 2022 року в боях під Києвом. Роман Чибінєєв – старший солдат Збройних сил України. Загинув у 2019 році на Приазовському напрямку», – зазначила Вікторія Муха.
Депутатка додала, що також триває голосування за перейменування вулиці Північної на честь Андрія Шияна з позивним «Гора», старшого солдата, командира відділення у складі батальйону «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення Національної Гвардії України, учасника російсько-української війни. Андрій був мешканцем Оболонського району. Загинув у листопаді 2022 року на Бахмутському напрямку.
Від початку повномасштабної війни у Києві перейменовано 289 вулиць, проспектів, провулків, бульварів та площ, пов’язаних з Росією та радянським минулим. Наразі деякі об’єкти неможливо перейменувати, бо вони досі не побудовані – наприклад, станцію «Проспект правди» на «Варшавську».