У Києві нарешті з’явиться вулиця на честь Богдана Ступки

Автор: Галина Ворона
12:53 17.09

Вулицю Станіславського у Печерському районі столиці планують перейменувати на честь видатного українського актора театру і кіно Богдана Ступки. Богдан Сильвестрович жив на цій вулиці. Вона веде до театру, де понад 30 років працював актор.

У Києві нарешті з’явиться вулиця на честь Богдана Ступки
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Київрада.

Як розповіла голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, таке перейменування підтримали кияни під час рейтингового електронного голосування у додатку “Київ Цифровий”.

“Богдан Ступка ще за життя став легендою. Його акторський талант та глибоке розуміння ролей зробили його одним із найбільш видатних представників українського театрального та кіномистецтва. Він зіграв багато незабутніх ролей, які залишаються у пам’яті глядачів назавжди. Він втілив в собі силу українського духу, глибокий патріотизм та неймовірний талант. Богдан Ступка активно підтримував українську культуру і навчання молодих акторів. Він залишається символом віри у справедливість і любові до рідної землі. Перейменування вулиці Станіславського на честь Богдана Ступки – це визнання його внеску у розвиток української культури. А також віддзеркаленням сучасної історії Києва в назві міського об’єкта”, – наголосила депутатка.

Відповідний проєкт рішення вже підтримали профільні постійні комісії та включили до порядку денного пленарного засідання Київської міської ради.

Довідково. Легенда українського кінематографу Богдан Ступка народився  27 серпня 1941 року в смт Куликів (тепер Жовківський район на Львівщині), яке на той час перебувало під нацистською окупацією і входило до складу дистрикту Галичина Генерал-губернаторства.

До сцени його привчили родичі: батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, а тітка — головним концертмейстером.

Перша екранна робота Богдана Ступки – картина “Мир хатам – війна палацам” (1970), а вже через рік актор з’явився у фільмі “Білий птах із чорною ознакою”, який приніс йому першу популярність. На рахунку в актора більше сотні ролей у театрі та близько сотні в кіно.

Серед картин, які принесли Богдану Ступці приголомшливий успіх і стали шедеврами європейського кінематографу, – “Будинок твого батька”, “Господи, прости нас грішних”, “Діти Сонця”, а також польська історична драма “Вогнем і мечем”, в якій актор зіграв гетьмана Богдана Хмельницького.

З 2001 року Богдан Ступка став художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка в Києві. У 2011 році, на сцені Театру Франка відбулося святкування 70-річчя актора. Ювілейний вечір називався “Концерт № 70”.

Попри відданість роботі Богдан Ступка був взірцевим сім’янином. Усе життя він прожив з однією жінкою – Ларисою Корнієнко, яку боготворив. Неодноразово він наголошував, що, якби не вона, можливо, й не був тим, ким став.

2 липня 2012 року актор помер на 71-му році життя в київській лікарні “Феофанія” після тривалої хвороби.

 Читайте також: Знімав капелюха на знак пошани. Меморіальну дошку відкрили на будинку, де мешкав Богдан Ступка 

Нагадаємо, у Києві довго не було вулиці  Богдана Ступки через спротив родини актора.

Як повідомляв “ВК”, Нагадаємо, до 80-річчя з дня народження Богдана Ступки у парку біля театру імені Івана Франка встановлена скульптура актора, а поряд на будинку по вулиці Заньковецької – барельєф. 

Великий Київ у Google News

підписатися