Львів’янин, який став відомим киянином. 79 років тому народився Богдан Ступка

13:08 27.08.2020

Сьогодні великому українському акторові театру та кіно Богдану Ступці виповнилося б 79 років. В Україні та за її межами вшановують талановиту та видатну людину, метра українського кіно, який підкорив серця мільйонів глядачів.

Львів’янин, який став відомим киянином. 79 років тому народився Богдан Ступка
Світлодіодне освітлення

Народився актор 27 серпня 1941 року в смт Куликів (тепер Жовківський район на Львівщині), яке на той час перебувало під нацистською окупацією і входило до складу дистрикту Галичина Генерал-губернаторства.

До сцени його привчили родичі: батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, а тітка — головним концертмейстером.

За кулісами театру, Богдан Ступка побачив і почув багатьох видатних співаків повоєнного часу, зокрема Івана Козловського і Сергія Лемешева.

Першою екранною роботою Богдана Ступки стала картина «Мир хатам – війна палацам» (1970), а вже через рік актор з’явився у фільмі «Білий птах із чорною ознакою», який приніс йому першу популярність. На рахунку в актора більше сотні ролей у театрі та близько сотні в кіно.

Серед картин, які принесли Богдану Ступці приголомшливий успіх і стали шедеврами європейського кінематографу, – «Будинок твого батька», «Господи, прости нас грішних», «Діти Сонця», а також польська історична драма «Вогнем і мечем», в якій актор зіграв гетьмана Богдана Хмельницького.

У 1999 році Богдан Ступка очолив Міністерство культури України, але пропрацював на посаді всього два роки. Актор зізнався, що державна посада була для нього тягарем, тому в певний момент він знову повернувся у світ кіно.

З 2001 року Богдан Ступка став художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка в Києві. У 2011 році, на сцені Театру Франка відбулося святкування 70-річчя актора. Ювілейний вечір називався «Концерт № 70».

Попри відданість роботі Богдан Ступка був взірцевим сім’янином. Усе життя він прожив з однією жінкою – Ларисою Корнієнко, яку боготворив. Неодноразово він наголошував, що, якби не вона, можливо, й не був тим, ким став.

22 липня 2012 року актор помер на 71-му році життя в київській лікарні «Феофанія» після тривалої хвороби.

 

Великий Київ у Google News

підписатися