У Києві можуть з’явитися дві нові ТЕЦ, що спалюватимуть сміття: які існують загрози

Автор: Галина Ворона
14:55 11.07

В атмосфері столиці фіксуються стабільні перевищення гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту, діоксиду сірки через викиди ТЕС, ТЕЦ, двигунів внутрішнього згоряння. А тут ще влада Києва заявила про плани збудувати на кожному березі столиці по одній ТЕЦ, які працюватимуть на побутових відходах. Декому ця ідея не дуже сподобалась, адже багато хто має сумний досвід сусідства із сміттєспалювальним заводом “Енергія”.

У Києві можуть з’явитися дві нові ТЕЦ, що спалюватимуть сміття: які існують загрози

Які саме технології будуть застосовані на анонсованих ТЕЦ і який рівень забруднення довкілля вони спричинять – намагалась розібратись екологічна організація “SaveDnipro”.

Що вдалося з’ясувати

Нічого, кажуть в “SaveDnipro”. Зазвичай всі питання щодо технологій і рівня викидів громадськість може поставити під час процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Але на запит організації у Департаменті захисту довкілля КМДА відповіли, що документи щодо ОВД цих об’єктів йому не надходили. Також у листі зазначалося, що Постанова КМУ від 13.12.2017 №1010 звільняє від ОВД підприємства, діяльність яких спрямована на забезпечення енергетичної безпеки держави.

Отже, постанова воєнного часу робить громадський контроль та участь неможливими в цьому випадку, зазначають активісти.

Що може врятувати киян

За таких обставин єдина надія – це швидке ухвалення Верховною Радою України Закону про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення (законопроєкт №11355). Якщо це станеться, то є ймовірність, що до введення цих двох ТЕЦ в експлуатацію почнуть діяти нові вимоги для таких підприємств (наберуть чинності висновки найкращих технологій та методів управління).

Тоді принаймні ми будемо розуміти, що ці дві ТЕЦ будуються за тими ж екостандартами, що і в Копенгагені чи Стокгольмі”, – пояснюють в “SaveDnipro”.

Екоактивісти дізнались, що найближчими тижнями депутати мають розглянути відповідний законопроєкт №11355 в другому читанні та закликають нардепів нарешті ухвалити його і дати старт реформі промзабруднення, яка, за їхніми словами, запізнилася на 30 років.

Приклад з київськими ТЕЦ показує, як важливо зробити це якнайшвидше, кажуть у “SaveDnipro”.

Читайте також: Забруднення повітря і землі: знищення росіянами Трипільської ТЕЦ завдало довкіллю Київщини десятки мільйонів збитків

Нагадаємо, нещодавно столична влада заявила про плани збудувати для Києва ТЕЦ, які зможуть використовувати сміття як паливо.

Великий Київ у Google News

підписатися