Для Києва збудують ТЕЦ, які зможуть використовувати сміття як паливо

Автор: Галина Ворона
17:22 24.06

На кожному березі столиці планують збудувати ТЕЦ, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів.

Для Києва збудують ТЕЦ, які зможуть використовувати сміття як паливо

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, таке будівництво передбачає Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації).

Для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах, і прагнемо застосовувати ми“, – заявив він.

Такий об’єкт вже створює Львів за фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку. Там будують механіко-біологічний сміттєпереробний комплекс, який використовуватиме потенціал побутових відходів як джерело електричної енергії.

Представники муніципалітету столиці вирішили вивчити досвід колег зі Львова та оглянули об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу та сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація.

Як зазначив Петро Пантєлєєв, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію в цій сфері та обмін досвідом для якомога раціональнішого використання сміття як енергоджерела.

Читайте також: Спальні райони будуть зі світлом: у Києві встановлять 6 міні-ТЕЦ

Нагадаємо, першу ділянку полігону у Підгірцях засівають польовими рослинами і вже скоро місце сміття і смороду вкриється зеленими луками.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин