Як повідомляється, виставка «До своєї природи» — проєкт про цінність національного природного та культурного спадку, який створив WWF-Україна у партнерстві з Музеєм Івана Гончара.
Цим проєктом WWF-Україна та Музей Івана Гончара прагнуть надихнути глядача до діалогу про українську природу та її місце в ідентичності, нагадати про важливість збереження природного біорізноманіття, особливо у час війни та наголосити про ціну втрат української спадщини, яка є мовчазною жертвою російської військової агресії.
Експозицію проєкту «До своєї природи» складають світлини творів українського народного мистецтва початку XIX — другої половини XX століть сучасні ілюстрації художниці Анастасії Старко, що стали осмисленням теми історичного взта аємозв’язку українців з природою через культуру. Візуальний ряд доповнює легка історія на основі наукових фактів українських дослідників природної та культурної спадщини, а також уривки з архаїчних фольклорних текстів.
Оглянути виставку можна просто неба за адресами:
- Софійська площа до 28 серпня;
- Вестибюль станції метро «Золоті ворота» до 18 серпня;
- вул. Хрещатик, 36 (біля будівлі КМДА) до 15 вересня.
Виставка доступна українською та англійською мовами.
Війна має нищівний вплив на природну та культурну спадщину, а її наслідки можуть бути відчутними й для майбутніх поколінь. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з початку війни було уражено 30% усіх природоохоронних територій в Україні.
За прогнозами експертів, для відновлення до довоєнного стану вже зараз потрібно 60-80 років. Водночас за даними Міністерства культури та інформаційної політики України станом на кінець березня 2024 року понад тисячу пам’яток культурної спадщини постраждали внаслідок російської військової агресії.