У Києві купити нерухомість за довоєнними цінами вже неможливо

Автор: Марина Максенко
13:08 18.06

З підвищенням облікової ставки НБУ з 10% до 25% купити квартиру в новобудові буде складніше.

У Києві купити нерухомість за довоєнними цінами вже неможливо

Про це повідомляє РБК-Україна.

У нових умовах великий ризик припинення кредитування як забудовників, і покупців квартир у новобудовах. Це призведе до того, що добудовуватимуться лише об’єкти, які не вимагають великих фінансових вкладень. Водночас дедалі більше покупців звернуть увагу на вторинний ринок.

Відповідно – попит на “вторинку” помітно зросте, особливо на квартири з ремонтом у будинках від 2005 року побудови. Така ситуація дає передумови зростання цін. Однак, прямо зараз і в перспективі найближчих місяців цього не відбудеться.

“Поки діє військовий стан, малоймовірно, що підвищення облікової ставки НБУ системно вплине на ціни на вторинне житло, – зазначає спеціаліст з нерухомості компанії KDU Realty Group Віталій Чернецький. – А ось після його скасування це може призвести до зростання цін, хоча зараз важко спрогнозувати на скільки”.

З моменту часткового відкриття реєстрів у травні ринок нерухомості в столиці повноцінно не відновив роботу – кількість угод купівлі/продажу, як і раніше, невелика.

“Угоди відбуваються, якщо збігаються прагнення продавця і покупця, кожному з яких потрібно вирішити своє питання прямо зараз, – зазначає Чернецький. – Ціна формується у кожному конкретному випадку, причому багато в чому із поправкою на зростання курсу долара”.

Іншими словами, продавці усвідомлюють, що продаж нерухомості за довоєнними цінами вже неможливий, але прагнуть втратити в доларах якнайменше.

Аналіз проведених угод дозволяє говорити про зниження цін на вторинне житло у Києві на 15–20% порівняно з довоєнним періодом. Хоча передчасно стверджувати, що це є середньоринковий рівень.

Тенденція продовжує формуватися у міру накопичення даних про реальні угоди і стане зрозумілою до кінця літа за умови, що активні бойові дії не повернуться до Києва.

На правому та лівому берегах Києва ціни на квартири залежать від мікрорайону та прилеглої інфраструктури. Так, в Оболонському районі малогабаритні (до 30 кв.м) “однушки” на перших або останніх поверхах продаються за 39-40 тисяч доларів, повнометражні квартири стартують від 42 тисяч.

Якщо у квартирі хороший ремонт і метро в пішій доступності, не варто розраховувати менше ніж на 52-55 тисяч. Ціни на “двушки” у цьому районі починаються з 65 тисяч доларів за “радянські” квартири та з 80–85 тисяч за видові квартири у сучасних будинках.

На лівому березі столиці, в Дарницькому районі, класичні однокімнатні без свіжого ремонту стартують з 35-37 тисяч доларів, а за 50 тисяч з’являються цілком привабливі варіанти. Для покупки двокімнатної квартири потрібен бюджет від 70 тисяч для житла, віддаленого від метро до 80-85 тисяч на Позняках чи Осокорках.

Президент АСНУ Юрій Піта розповідає, що загалом ціни не сильно знизилися. Тобто купити те, що коштувало 40-50 тисяч доларів, за 15-20 тисяч не вийде. Крім того, на ринку немає масової пропозиції. Насамперед, це пов’язано із забороною продавати нерухомість за довіреністю.

Війна призвела до величезної кількості біженців із центральних та східних регіонів України, включаючи Київ. Частина киян, що залишили рідне місто, влаштовуючись в інших країнах, вирішили не повертатися, а тому розглядають питання продажу своєї нерухомості в столиці. Особливо це актуально для тих, хто має кілька квартир.

Великий Київ у Google News

підписатися