У Києві хочуть збільшити штрафи за неналежне утримання історичних будівель

Автор: Вікторія Мілюта
13:22 12.08

У Верховній Раді зареєстрували два законопроєкти, якими передбачено збільшення штрафів, а також карна відповідальність за неналежне утримання будівель, що мають історичне значення.

У Києві хочуть збільшити штрафи за неналежне утримання історичних будівель
Світлодіодне освітлення

Про це розповіла заступниця голови КМДА Ганна Старостенко в ефірі телеканалу «КИЇВ24».

За словами посадовиці, закон про охорону культурної спадщини, який діє зараз, не дає можливості місцевій владі ефективно охороняти такі об’єкти. Він також не передбачає можливості примусового викупу містом будівель, які неналежно утримуються приватними власниками.

«Штрафи за неналежне утримання об’єктів культурної спадщини просто смішні. Для фізосіб – це 1700 гривень, для юросіб – 17000 гривень. Це копійки, які не примушують власників утримувати об’єкти культурної спадщини у належному стані», – наголосила Старостенко.

Вона відмітила, що у разі ухвалення нових законів штрафи за такі порушення можуть підвищитись в 10 разів.

Читайте також: «Знесення садиби Зеленських – цинічна провокація»: Кличко відповів активістам, що приходять під мерію

Нагадаємо, нещодавно у Києві прогримів гучний скандал у зв’язку зі знесенням історичної будівлі.

19 липня у столиці знесли 130-річний будинок на вулиці Кониського, 22. У КМДА назвали це цинічним і зухвалим самоуправством, а правоохоронці відкрили кримінальну справу та вилучили будівельну техніку.

Як повідомляв «ВК», боротьба за збереження цього будинку тривала кілька років. Перша інформація про те, що у Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. У вересні 2021 року будинок  намагались знищити «накатаною» схемою, та небайдужі кияни завадили. А у жовтні працівники комунального підприємства «Київблагоустрій» демонтували будівельний паркан навколо будівлі.

У серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок. В лютому 2022 біля арештованої садиби знову виріс будівельний паркан – реакція активістів не забарилась. Після початку повномасштабного вторгнення Росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. Активісти тоді заявляли, що будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

У квітні 2024 року ТОВ «Тургенєв Білд», яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, «ВК» писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію. Такі висновки зробили в Інституті нацпам’яті.

22 липня стало відомо, що столична влада змусила забудовника і власників знесеної садиби Зеленських відновити її.

Великий Київ у Google News

підписатися