У Києві фіксуються випадки надмірних залишків заробітків АЗС

Автор: Любава Лисичкіна
20:54 24.05

В Україні після скасування держрегулювання вартості пального на АЗС Києва різко підскочили ціни, що є порушенням закону.

У Києві фіксуються випадки надмірних залишків заробітків АЗС

Про це заявив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в столиці Олег Рубан.

Зараз столичні заправки перевіряють спеціальні моніторингові групи, виявляючи факти порушень і проводячи заходи держконтролю. В ході таких рейдів фіксуються такі випадки, як надмірні залишки заробітків АЗС.

За його словами, у Києві деякі АЗС підняли вартість пального на 30-40%. При цьому ціни при знятті регулювання повинні підвищувати не відразу, а поступово. Це є  порушення чинного законодавства.

Після перевірки, за словами Рубана, піде клопотання перед відповідними органами, що видають ліцензію, про її позбавлення щодо даних правопорушників.

“На сьогодні вже розпочато і проводяться перевірки на 68 об’єктах АЗС. Порушення фіксуються в кожній другій за відсутності декларації”, – пояснив начальник Держпродспоживслужби в Києві.

Він нагадав, що пальне в Україні відноситься до соціально значущих товарів, і за правилами передбачає перед початком підйому цін декларувати наміри про це, а не відразу роздувати вартість на 30%.

Нагадаємо, з кінця квітня в Україні почався дефіцит палива на АЗС. З метою вирішення проблеми 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизельне паливо на 40-43%.

17 травня уряд призупинив цінове регулювання на ринку палива. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр. При цьому в Мінекономіки заявляють, що вартість «звичайного» бензину в Україні не має перевищувати 39,86 грн/літр.

Столична влада раніше заявляла, що до кінця місяця в Києві не буде проблем з пальним.

Читайте такожПочинається від АЗС і закінчується за кілометр: черга за бензином на бучанській заправці

Великий Київ у Google News

підписатися