На цьому наголосив громадський активіст Андрій Савчук, якого поліція звинувачує у хуліганстві після того, як на нього написав заяву одіозний ректор Національного транспортного університету Микола Дмитриченко за участь у демонтажі бюста Пушкіна.
На думку Савчука демонтований бюст російського письменника Олександра Пушкіна був встановлений більшовиками як насмішка над українською культурою.
“Фактично людина (О. Пушкін, – ред.) створила образ немічного Мазепи, а Мазепа є символом українців того часу. Нагадаю, що українців того часу називали мазепинцями. Пам’ятник Пушкіну, який був встановлений на соту річницю Пушкіна навпроти того місця, де був знесений собор, який побудував Іван Мазепа, як раз ніби насмішка над українською культурою”, – наголосив він в ефірі ТК “Еспресо”.
Читайте також: Демонтаж бюста Пушкіна активісти присвятили лейтенанту ЗСУ Denys Antipov на позивний “Бук”, який загинув навесні цього року в бою з російськими окупантами
Активіст додав, що якщо КМДА та Міністерство культури не виконує закон про декомунізацію – його будуть виконувати столичні активісти.
Наступним на знесення можливо стане пам’ятник більшовику Миколі Щорсу.
“У 2016 році всі норми закону про декомунізацію мали бути виконані. І Щорс – це фактично більшовицький вождь і пам‘ятник йому давно мав бути знищений. Фактично не виконується закон про декомунізацію. Є близько 70 об‘єктів у Києві, 50 з них були проголосовані Київрадою на демонтаж ще у травні. І за п‘ять місяців нічого не відбулося. Мінкульт, який зараз почав присилати відписки, що давайте ми дерусифікацією займемося після війни, що ніби-то не на часі. Якщо влада не діє – будуть діяти активісти, які хочуть очистити місто від символів руського миру”, – пояснив активіст.
Читайте також: У Києві зробили “ребрендинг” пам’ятників Щорсу та Пушкіну (ФОТОФАКТ).
Нагадаємо, знесений 11 жовтня бюст Пушкіна зберігається у Національному транспортному університеті. Перед входом до навчального закладу залишається постамент, на якому стояло погруддя.
Як повідомляв “ВК”, у столиці досі залишається вісім об’єктів, які вшановують пам’ять про О. Пушкіна:
- пам’ятник (просп. Перемоги, 40)
- пам’ятник на території гімназії № 153 ім. О. С. Пушкіна (вул. Чорновола, 37-А)
- пам’ятник на території Музею побуту Києва першої половини XIX ст. (вул. Кудрявська, 9)
- меморіальна дошка (вул. Михайла Грушевського, 14)
- бюст у вестибюлі станції метро Університет
- бюст на фасаді будівлі (вул. Костянтинівська, 16)
- бюст у приміщенні Національної бібліотеки ім. Вернадського (просп. Голосіївський, 3).