У Києві більш-менш, Київщину слід рятувати: якою є ситуація з поліомієлітом

Автор: Любава Лисичкіна
20:44 28.10.2021

Керівники облдержадміністрацій мають вжити термінових заходів щодо щеплення від поліомієліту дітей у регіонах.

У Києві більш-менш, Київщину слід рятувати: якою є ситуація з поліомієлітом
Світлодіодне освітлення

Як повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, 27 жовтня відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (комісії ТЕБ та НС) щодо ситуації з поліомієлітом в Україні.

За результатами засідання керівникам облдержадміністрацій доручили терміново забезпечити заходи з імунізації від поліо невакцинованих дітей віком до 5 років включно. Крім того, по всій країні буде посилений епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу.

Станом на 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить 59,7 %. Найкраща ситуація у м. Києві (81,2 %), найгірша — у  Закарпатській (49,7 %) області.   Для формування колективного імунітету від хвороби він має сягати 95%. 

На Київщині охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить 58,3%. Повний курс щеплень (6 доз) отримали лише 53% 14-річних дітей на Київщині.

«Ситуація з охопленням рутинними щепленнями залишається загрозливою. Як результат — уперше за багато років поліомієліт повернувся в Україну і спричинив хворобу у 17-місячної дитини. Триває епідемічне розслідування цього випадку, та ми маємо терміново посилити захист інших дітей, які відтепер також під загрозою інфікування”, — сказав Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України. 

Як відомо, Київщина має один з найнижчих рівнів охоплення щепленнями по Україні.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень України, дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років. Перші дві дози — ІПВ, решта — ОПВ. Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Якщо рівень імунізації населення достатній, то вакциноспоріднений вірус не призведе до можливого захворювання. У разі низького рівня охоплення щепленнями може початися циркуляція вакциноспорідненого вірусу поліомієліту. 

До слова,  у  більшості тих, хто перехворів на COVID-19, імунітет зберігається до 15 місяців – дослідження.

Великий Київ у Google News

підписатися