У КПІ друкують імпланти, що ростуть разом із кістками

Автор: Галина Ворона
04:22 24.11.2023

У КПІ ім. Сікорського розробили унікальний 3D-імплант, що росте разом із кістками. Унікальна конструкція врятувала дитину від раку.

У КПІ друкують імпланти, що ростуть разом із кістками
оренда квартири Київ

Про це повідомляється на Facebook-сторінці вишу.

Аспірантка механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського Світлана Бурбурська розробила конструкцію титанового імпланту, який не тільки заміняє пошкоджену частину кістки, а і росте разом з нею.

Унікальність цих імплантів полягає в тому, що вони є індивідуальними, для їх створення використовують 3D-друк. Деталь виготовляється чітко під конкретне місце на кістці, щоб точно повторити її форму. Цей титановий імплант можна подовжити під час операції.

Коли можемо знайти таке рішення, ми забезпечуємо збереження кінцівки”, – каже Світлана Бурбурська.

Конструкція Світлани стала сенсацією після історії восьмирічного Богдана, у якого рак пошкодив 28 см стегнової кістки. Такі ураження призводять до повної ампутації кінцівки. Це був перший випадок в Україні, коли титановий імплант вдалося встановити дитині, завдяки чому врятували ногу.

Українська конструкція урази дешевша за закордонну. Вона дуже легка та міцна, підходить як для великих ділянок, так і для тих, де потрібний ювелірний підхід. А також підходить для майже усіх кісток людини.

Читайте також: Школярка виграла конкурс винахідників, дослідивши забруднення повітря під час війни у Києві

Нагадаємо, вітчизняні винахідники створили для фронту робота-мисливця з дистанційним керуванням.

Великий Київ у Google News

підписатися