Школярка виграла конкурс винахідників, дослідивши забруднення повітря під час війни у Києві

Автор: Любава Лисичкіна
22:46 09.10.2023

26–29 вересня в місті Загреб, що в Хорватії, пройшло інноваційне шоу «INOVA». Це один із найдавніших наукових івентів, який організовують з 1971 року.

Школярка виграла конкурс винахідників, дослідивши забруднення повітря під час війни у Києві Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Як розповіли в Малій академії наук, щорічно на виставці юні науковці зі всього світу презентують проєкти в секціях будівництва, електроніки, медицини, довкілля, безпеки, спорту, соціальних інновацій і багатьох інших. 

Цьогоріч українські винахідники вибороли на «INOVA» 15 золотих медалей, 10 срібних і 2 бронзові. Серед них – Поліна Ярифа, учениця школи І-ІІІ ступенів № 306 Деснянського району м. Києва, яка дослідила забруднення атмосферного повітря твердими частками пилу (PМ10, PМ2.5) та озоном, пов’язане з воєнними діями на території Києва. За свій проєкт дівчина отримала золоту медаль на «INOVA»-2023. 

Дівчинка досліджувала забруднення атмосферного повітря в Києві  за підтримки Київської МАН на базі ДУ «Інститут громадського здоров’я», додатково аналізуючи інформацію постів моніторингу повітря в столиці, а показники порівнювала з нормативами Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЄС. 

У своїй роботі дійшла неочікуваних висновків. На початку дослідження вона була певна, що рівень забруднення має знизитися, адже в перші місяці війни зупинилися великі заводи, зменшився трафік транспорту… Тобто зникли головні фактори, які негативно впливали на київське повітря. Проте виявилося, що бойові дії настільки згубно впливають на екологію, що рівень забруднення повітря неабияк виріс. 

“Я визначила, що нині найбільшими забрудниками повітря є снаряди та пожежі, спричинені ракетними обстрілами. Своєю чергою, це впливає на здоровʼя населення — спричиняє додаткові смерті від інсультів, інфарктів, раку легень, хронічних обструктивних захворювань легень і респіраторних інфекцій”, – говорить Поліна. 

 Нині  Поліна Ярифа бере участь у розробці додатку, функціонал якого тісно пов’язаний із темою єє дослідження. Вважає,  що це є корисним продовженням її проєкту.

До слова, КПІшники презентували систему для оцінювання стану водних артерій.

Великий Київ у Google News

підписатися