Інвестиційний банкір Сергій Будкін, який жертвував кошти на відновлення костелу святого Миколая в Києві, має претензії до того, як проходить відновлення.
«Я дивлюся зараз на фотографії відремонтованого костелу та розумію, що місця для сидінь залу органної музики у ньому більше не передбачається. Я також чую від консерваторських викладачів органу те, що і орган у його попередньому вигляді не відновлюватимуть, оскільки (а) костел Святого Миколая повністю передадуть римо-католицькій церкві, (б) римо-католицька церква вирішить, чи варто ставити орган у костелі і якщо так, то поставить його на хорах і (в) використання костелу як залу органної музики в майбутньому взагалі не передбачається» — пише він.
В коментарях до допису адвокат Масі Найєм, який контролює витрату коштів, зібраних благодійникам цю інформацію підтвердив.
«Наскільки мені відомо – ні. Буде встановлено не концертний орган», – написав він.
Представник римо-католицької парафії Олег Яким’як на пряме запитання Найєма підтвердив, що церковники знали про передачу костелу їм ще до пожежі. Хоча оголосили про це на початку листопада (пожежа сталася у вересні).
Нагадаємо, у костелі святого Миколая у Києві завершились протиаварійні роботи. Але це тільки частина шляху з відновлення споруди. Далі на костел очікує реставрація (навіть дві: всередині та ззовні).
Як повідомлялося, повна вартість протиаварійних робіт у костелі святого Миколая склала 21 546 802,90 грн. Для реставрації застосовували технологію дбайливої очистки поверхні крихких елементів декору, розроблену в Німеччині.
Нагадаємо, Костел святого Миколая горів 3 вересня 2021 року. Загоряння сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО). Побачити, як виглядає Костел святого Миколая після пожежі, можна тут.
Згодом Київрада закликала Мінкульт передати Костел святого Миколая римо-католицькій громаді.