У кесоні на Оболоні після реконструкції відкриють громадський простір: коли це має статись

Автор: Галина Ворона
12:58 29.02

До кінця року у реконструйованому кесоні на Оболоні відкриють громадський простір. Після закінчення війни локацію планують “перепрофілювати”.

У кесоні на Оболоні після реконструкції відкриють громадський простір: коли це має статись
Світлодіодне освітлення

Про це пише “БЖ”.

Громадський простір матиме “виражену артскладову, переважно на військову тематику”. Оптимістичний початок його роботи — осінь 2024 року.

“Ми знаходимося в пошуках куратора, який зможе сформувати експозиції, забезпечити їх ротацію та дотриматися вимог до стриманості та доречності заходів, що проводяться”, — цитує видання відповідь пресслужби кесона.

Після закінчення війни планують перекваліфікувати локацію у концерт-хол та завершити капітальний ремонт сценічної і звукової складових проєкту.

Нині триває монтаж утеплення задньої частини кесона. Зараз вона має вигляд суцільної цегляної кладки із шістьма симетричними “ілюмінаторами”.

Потім її покриють, пофарбують та встановлять горизонтальні ламелі з кортен-сталі. Цей матеріал є стійким до атмосферної корозії.

Читайте також: Кесон на території парку “Наталка” реконструюють незаконно – депутат

Нагадаємо, кесон на Оболоні почали будувати ще в 1926 році. Його мали опустити під землю, і він міг стати частиною тунелю під Дніпром. Подейкують, що ідею будівництва тунелю під Дніпром “підкинув” сам Сталін. У разі війни, якби довелося підірвати мости через Дніпро, ешелони з технікою та людьми могли б без проблем перебратися під річкою на лівобережжя. У 1935-1936 роках було розроблено проекти двох підземних тунелів, а ще через два роки почалося їх втілення. Будівництво вважалося об’єктом №1 і за документами проходило під грифом “Цілком таємно”. Все, що пов’язане з тунелем, оповите таємницями, хоча у роботах було задіяно понад 12 тисяч людей.

Згодом для наркоманів, безхатьків та інших маргіналізованих груп кесон став чудовим притулком.

В 1993 році кесон передали в приватну власність. Пізніше його багато разів перепродавали. Відбудовувати почали восени 2020.

Великий Київ у Google News

підписатися