У цьому році 9 медзакладів в Україні проводитимуть трансплантацію стовбурових клітин: 5 з них – київські

Автор: Любава Лисичкіна
20:41 21.03

Перелік закладів було визначено Національною службою здоров’я після того, як вони виконали всі вимоги, визначені Програмою медичних гарантій для надання послуг за таким напрямком.

У цьому році 9 медзакладів в Україні проводитимуть трансплантацію стовбурових клітин: 5 з них – київські Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Про це ідеться у повідомленні Українського центру трансплант-координації.
 
Заклади, які проводять трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин  :
  • Державне некомерційне підприємство “Національний інститут раку”;
  •  КНП Київської обласної ради “Київський обласний онкологічний диспансер”;
  •  Клінічна лікарня “Феофанія” ДУС;
  •  КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу” виконавчого органу Київської міської ради;
  •  НДСЛ “Охматдит” МОЗУ.
У дотрансплантаційному, трансплантаційному і посттрансплантаційному періоді медичні центри надають пацієнту всі послуги безкоштовно. Їхню вартість закладам сплачує держава за визначеними тарифами через НСЗУ.
 
До цього списку також увійшли:
 
  • КНП “Регіональний медичний центр родинного здоров’я” Дніпропетровської обласної ради;
  • КНП “Львівське територіальне медичне об’єднання “Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги”;
  •  КНП “Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради”;
  •  КНП Львівської обласної ради “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр”.
Стовбурові клітини, які використовують для трансплантації, можуть отримувати з організму самого хворого або ж від іншої людини. Це і визначає вид трансплантації.
 
Є чотири варіанти пересадки клітин кісткового мозку
 
 Аутологічна трансплантація. При ній використовують стовбурові клітини самого донора, попередньо відібрані та заморожені. Така процедура найчастіше показана при проведенні високодозової хіміотерапії, щоб після лікування якомога швидше відновити показники крові.
 
Алогенна трансплантація від повністю сумісного родинного донора. Донором клітин при такій трансплантації є хтось з близьких генетичних родичів першої лінії спорідненості – батько, мати, брат, сестра, діти.
 
Алогенна трансплантація від неродинного донора. Якщо серед членів родини немає генетично сумісного донора, його шукають серед інших людей за допомогою національного чи світового реєстрів.
 
Гаплоідентична трансплантація. Це пересадка клітин кісткового мозку від родинного донора, який є частково сумісним. Це відносно новий метод, але так само ефективний, як і інші алогенні. Використовується у центрах, які мають великий досвід проведення трансплантацій.
 
 Є ще сингенна трансплантація, вона також алогенна, але в цьому випадку донором є однояйцевий близнюк. Це дуже рідкісний тип пересадки кісткового мозку і дуже ефективний – при ньому відторгнення після трансплантації майже не відбувається.
 
В Україні проводять всі види трансплантацій кісткового мозку.

Як відомо, професор київського Інституту серця у Тернополі провів перші операції Росса.

 

Великий Київ у Google News

підписатися