У Ахметова відхрестилися від Тедера. Заперечують перемовин зі скандальним інвестором, який хизується зв’язками в ОП

14:16 29.09

Скандальний естонський бізнес заявив про купівлю часток компаній Ахметова.

У Ахметова відхрестилися від Тедера. Заперечують перемовин зі скандальним інвестором, який хизується зв’язками в ОП Фото: Гіллар Тедер

Естонський бізнесмен Гіллар Тедер, який вже помічений раніше у ряді бізнесових скандалів в Україні, вирішив купити частки в компаніях «Метінвест» та «АрселорМітал». Про це він написав у своєму офіційному Tелеграм-каналі.

«Як інвестор із великим успішним досвідом по всьому світу, я ухвалив рішення розглянути купівлю часток в українських компаніях «Метінвест» та «АрселорМітал»…Зараз проводжу перемовини із акціонерами та топ-менеджментом», – йдеться в повідомленні.

Щоправда у обох компаніях нічого не чули не лише про перемовини та наміри купівлі активів, але й про самого естонського бізнесмена.

Так, на інформаційний запит видання «Великий Київ» у СКМ («Систем Кепітал Менеджмент» — керівна компанія групи СКМ, найбільшої фінансово-промислової групи України, куди входить «Метінвест») відповіли коротко: «Ця інформація абсолютно не відповідає дійсності».

У повідомленні Гіллара Тедера в очі кидається ще один момент, де він пояснює, що спонукало купити частки в «Метінвест» та «АрселорМітал».

загрузка...

«Не таємниця, що обидва підприємства давно стали екологічною проблемою для України, з якою акціонери не можуть справитися. Рік тому влада звернула на це увагу. Нові інвестиції допоможуть її вирішити», – написав Гіллар Тедер.

Таким чином він натякає на події річної давнини, коли до Кривого Рогу приїхав президент Володимир Зеленський та настільки перейнявся екологічними проблемами рідного міста, що навіть пообіцяв перевезти сюди з Києва Міністерство захисту довкілля.

У результаті обмежилися посиланням штату підрозділу Державної екологічної інспекції у Кривому Розі, а міністерство так і працює у Києві.

Натомість Гіллар Тедер вирішив,  що тема екології досі актуальна і знову нагадав про неї.

Естонський бізнесмен вже не вперше публічно натякає на свої тісні зв’язки з нинішньою владою в Україні та конкретно Володимиром Зеленським.

Більше того, в іншій справі по його бізнес-активах  в Україні, а сама по відсуджуванню відомого київського ТЦ «Sky Mall»  працюють адвокати Чорноус і Нижній з юридичної компанії Hilmont. Серед їхніх клієнтів, крім Тедера, є і “Квартал-95”.

«Великий Київ» свого часу висвітлював багаторічне протистояння між співінвесторами столичного ТРЦ Sky Mall – Андрія Адамовського з української сторони і Гіллара Тедера – з естонської.

Інтерес до цієї давньої історії нещодавно підігрів сам Тедер, звернувшись до Президента Володимира Зеленського з вимогою вирішити їхню суперечку з Адамовським.  Інакше він подасть на Україну до Міжнародного комерційного арбітражу у Вашингтоні і буде вимагати $500 млн відшкодування збитків.

Паралельно Тедер спробував за винагороду залучити до поширення неправдивої інформації про свого партнера відомого журналіста Сергія Іванова та екскерівника Держекоінспекції Єгора Фірсова. Але вони обидва не тільки відмовилися брати участь у чорній піар-кампанії, а й оприлюднили сам факт пропозиції.

У цілому на користь Адамовського винесено вже 114 судових рішень в Україні, 12 процесів на Кіпрі, 7 арбітражних рішень у Лондоні.

Тим часом, як раніше повідомлялося, у себе на батьківщині Гіллар Тедер був визнаний винним у дачі хабара меру Таллінна в розмірі 275 000 євро. Тедеру дивом вдалося уникнути тюремного ув’язнення. Він пішов на угоду зі слідством, повністю визнав свою провину і виплатив штраф у розмірі 200 000 євро.

Читайте також: ТЦ «Sky Mall» в Києві, адвокати 95-кварталу та до чого тут смерть дитини. Розслідування від редакції

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...