ТЦ «Sky Mall» в Києві, адвокати 95-кварталу та до чого тут смерть дитини. Розслідування від редакції

14:28 11.08

Кияни давно звикли до ТЦ «Sky Mall», який з’явився понад 10 років тому відразу за Північним (Московським) мостом і став однією з найуспішніших локацій для шопінгу. Мало хто знає, що торговий центр весь цей час перебував в епіцентрі грандіозного скандалу.

ТЦ «Sky Mall» в Києві, адвокати 95-кварталу та до чого тут смерть дитини. Розслідування від редакції

Його будівництво свого часу почав естонський бізнесмен із сумнівною репутацією у себе на батьківщині Хіллар Тедер. Його звинувачували у прихованому фінансуванні місцевої Центристської партії в розрахунку на отримання вигідного для себе рішення від Талліннської міськадміністрації.

Пізніше він зізнався про це на суді та пішов на угоду зі слідством.

За клопотанням прокуратури суд призначив йому штраф у розмірі 200 000 євро і закрив проти нього кримінальну справу. На оплату штрафу, як писали rus.err.ee, в суді бізнесменові дали півроку.

Хіллар Тедер відомий не тільки в Естонії та Україні. Він також веде свій бізнес в окупованому Криму, тож давно перебуває в полі зору СБУ, але намагається за всяку ціну заволодіти згаданим торговим центром у Києві.

Хоча ця нерухомість давно йому не належить. У 2015 році ТЦ “Sky Mall” забрали кредитори за борги. З того часу він належав банку “Південний”. У 2016 році його викупив бізнесмен Іван Фурсін.
Тепер Тедер, який втратив контроль над цією нерухомістю, загрожує судами і навіть розраховує на можливу компенсацію збитків з боку України.

Ось тільки ні він, ні його адвокати не можуть пояснити, за що має заплатити Україна, якщо банк забрав торговий центр за несплату боргів.

Його колишній бізнес-партнер, український бізнесмен Андрій Адамовський, який інвестував у 2009 році в “заморожене” будівництво ТЦ “Sky Mall”, пропонував неодноразово спільно викупити у банка торговий центр, теж із подивом спостерігає за діями Тедера Хіллара.

“Торговий центр забрали за борги банк і кредитори в 2015 році, а все, що стосується цього центру в подальшому — маніпуляції мого партнера — товариша Хіллара, який намагається якимось чином створити політичний і адміністративний тиск, щоб ТЦ “Sky Mall” йому передали за рішенням англійського суду.

Насправді рішення суду в Лондоні не стосується торгового центру. Йдеться про нашу суперечку на Кіпрі. Ця суперечка стосується саме акцій кіпрської компанії та жодного стосунку до ТЦ “Sky Mall” не має”,

— розповів Андрій Адамовський.

Схоже, що Хіллар Тедер розраховує, що він зможе повернути торговий центр, задіявши адмінресурс.

Зараз у бізнес-колах, українських судах і прокуратурі естонець не приховує, що має тісні зв’язки в Офісі Президента, а також в оточенні президента Естонії.

На Тедера почали працювати українські адвокати, які намагаються позбавити ТЦ права оренди землі шляхом банкрутства української компанії “Дніпровська пристань”, на яку оформлена земля.
Якщо точніше, то адвокатами в цій справі виступають Чорноус і Нижній з юридичної компанії Hilmont. Серед їхніх клієнтів, крім Тедера, є і “Квартал-95”.

“Цілей декілька в цій дії. Для того щоб позбавити ТЦ оренди землі та не платити борги, “Дніпровську пристань” відправляють на банкрутство. Хіллар Тедер створює фіктивні борги перед естонськими підрядниками та, відшкодувавши 5 млн дол. ПДВ із бюджету, виводить гроші на дружню естонську компанію”, — розповів Адамовський — колишній партнер Тедера й інвестор будівництва ТЦ “Sky Mall”, який уже 10 років живе у постійних судових розглядах і відмивається від бруду, вилитого колишнім партнером у замовних сюжетах на ТБ і матеріалах у ЗМІ.

Адамовському навіть приписали замовне вбивство депутата Київської облради В’ячеслава Соболєва, коли загинув трирічний син політика.

Про те, що Тедер почав використовувати у своїх інтересах не тільки адвокатів “95 кварталу”, а й медіаресурси стало відомо, коли Єгор Фірсов відкрито написав у ФБ про запит естонського бізнесмена купити його в якості “голови, що говорить” для інформаційних “вкидань” проти Андрія Адамовського.

Потім з’явився пост відомого блогера Сергія Іванова з перепостом Сергія Гришина — з величезним бюджетом і детальним медіапланом боротьби сторони Тедера з колишнім партнером і віджиму в нього активів.

Про все по-черзі:

Спочатку будівництвом ТРЦ займалася девелоперська компанія Arricano естонського бізнесмена Тедера. У 2009 році Тедер через брак коштів залучив до проекту партнера — Андрія Адамовського, який вклав у будівництво об’єкта 40 млн доларів (як ми вже писали), але згодом Адамовський вирішив вийти з цього бізнесу.

Матеріальні та фінансові питання колишні партнери пішли вирішувати в суд. Крім банківських боргів, існувала ще заборгованість понад 100 млн доларів перед кіпрською компанією “Філгейт”.

Згідно зі своїми зобов’язаннями Тедер повинен був перевести кіпрський борг на загальну компанію та передати Андрію Адамовському 50 % + 1 в ній, але не зробив цього, затягнувши з рішенням на декілька років.

“Я довіряв Хіллару та не використовував ніяких “ескроу”-механізмів для переоформлення боргових зобов’язань. Чекав, коли він це сам зробить. Усім зрозуміло, що вартість нерухомості “Sky Mall” точно набагато більша, ніж 100 млн дол. Тому ми пішли в суд. Він програв арбітраж у Лондоні та Високий суд у Лондоні, де йому було наказано переоформити борг. Що робить західний інвестор, отримавши рішення суду? Ви думаєте він слухняно його виконує? Я теж так думав, коли йшов до Лондонського арбітражу та вірив в англійське право”, — розповів Адамовський.

Естонський бізнесмен, який позиціонує себе в Україні як «європейського прогресивного інвестора» відмовився виконувати рішення лондонського суду та переписав свою частку в компанії «Філгейт» на інших людей.

Who is Mr Хіллар Тедер?

Свій капітал Тедер заробив у Росії. Два роки тому з’ясувалося, що фінансував ТРЦ “Район” на Троєщині (належить Тедеру) “Банк Санкт-Петербург”, і в Тедера через це був конфлікт з організацією С14.

Він потрапляв у поле зору СБУ і до цього дня є власником торгового центру в окупованому Сімферополі та керує цією нерухомістю безпосередньо з України.

У СБУ з цього приводу на нього заведено кримінальну справу про фінансування тероризму.

Раніше Тедер розвивав мережу гіпермаркетів “О’КЕЙ” в Україні, але все закінчилося банкрутством, у результаті якого понад 350 українських виробників і постачальників товарів досі не можуть повернути свої гроші.

Раніше в Естонії Хіллар Тедер був визнаний винним у корупції.

18 червня 2019 року Тедер постановою Харьюского повітового суду в місті Таллінн у справі 1-16-10503 був визнаний винним у даванні хабара меру Таллінна. Згідно з рішенням суду Тедер заплатив державі 200 тис. євро у вигляді покарання.

Тут найцікавіше:

Судова тяганина навколо ТЦ “Sky Mall” триває вже десяток років. Адвокати давно не рахують загальну кількість судових засідань і поданих апеляцій

Однак Тедер не все ще бажає стати власником торгового центру та нарешті знищити свого партнера, який свого часу врятував проект і інвестував у “заморожене” будівництво.

На цей раз естонський бізнесмен підписує договір із юридичною компанією, якій зобов’язується заплатити 200 тис. доларів за юридичні послуги та 15 млн доларів, якщо ця фірма виграє суд і поверне йому нерухомість ТЦ “Sky Mall”.

Паралельно у ЗМІ потрапило листування в анонімному телеграм-канал під назвою “АРМА Мистецтво красти”, де адвокат Черноуса обговорює арешт майна ТЦ “Sky Mall” і запевняє, що із ДБР він все “вирішить” в інтересах Тедера.

З огляду на ці факти, Адамовський звернувся до правоохоронних органів. Зараз із цього приводу порушено кримінальну справу

Український бізнесмен публічно все ще пропонує Тедеру укласти мирову угоду.

Це я роблю тільки тому, що втомився від бруду, яким він виливає моє ім’я, намагаючись зробити з мене рейдера”,

— говорить Адамовський.

Схоже, на цьому історія не закінчується. Тедер уникає спілкування із журналістами. Мабуть, є що приховувати. А ось як реагують в Офісі Президента України на таке активне згадування естонцем про них — поки не відомо. Вже дуже ця історія скидається на підписаний Каськівим колись договір на $ 1 млрд із лижним інструктором.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...