Тимчасові доріжки для електросамокатів та велосипедів – плани Києва

10:37 28.05.2020

У Києві в умовах непрацюючого громадського транспорту велосипеди, моноколеса та електросамокати стали реальною альтернативою для тих, хто не може користуватися таксі через брак коштів. Однак не всі їх користувачі дотримуються ПДД, частина з них рухається тротуарами, що створює конфліктні ситуації і знижує рівень безпеки. Ці проблеми має вирішити цілісна міська політика.

Тимчасові доріжки для електросамокатів та велосипедів – плани Києва

Про це “Економічній правді” розповів радник Віталія Кличка Максим Бахматов. За його словами, Київ обиратиме найкращі світові практики і вирішить питання безпеки велосипедистів та користувачів електросамокатів, змушених пересуватися тротуарами.

Ми підготували розпорядження для київського міського голови з приводу оптимізації трафіку. На 12 сторінках розписані побажання експертів та аналітиків. Туди включена історія з організації тимчасових велосипедних доріжок і доріжок для пересування на альтернативних видах транспорту – електросамокатах і моноколесах”, – заявив Бахматов.

За словами радника Кличка, тимчасові велодоріжки в Києві можна облаштувати за два-три місяці за наявності фінансування. Коли буде підписане розпорядження, експерти розроблять варіанти як ці доріжки будуть виглядати.

Зазначається, що влаштування комплексної велосипедної інфраструктури, що покриває ціле місто, може коштувати 8 млрд грн. Ця сума еквівалентна будівництву чотирьох багаторівневих розв’язок.

Наразі, зараз загальна протяжність велодоріжок у Києві становить майже 100 км. Насправді мова йде про 50 км велодоріжок в одному напрямку та 50 км – у зворотному. Половина всіх велосмуг припадає на маршрут “Троєщина – Європейська площа”, який досі не введений в експлуатацію. Інші велодоріжки розкидані окремими вулицями і майже не пов’язані між собою.

Читайте також: Кияни просять створити велодоріжку для слуг народу від Українки через Конча-Заспу до Києва

Нагадаємо, у столиці в рамках капітального ремонту вулиці Пушкінській від площі Льва Толстого до Прорізної поклали нове дорожнє покриття, а також облаштували велодоріжку. Також тут з’явились перші у Києві велосипедні світлофори.

Великий Київ у Google News

підписатися