Туалети в шкільних укриттях: деякі учні ходитимуть у відра

Автор: Ольга Даниленко
15:24 19.09.2022

У Солом‘янському та Деснянському районах Києва в укриттях шкіл та дитячих садочках діти будуть ходити до туалету у відра. А у Шевченківському, Подільському, Дніпровському та Святошинському – у біотуалети.

Туалети в шкільних укриттях: деякі учні ходитимуть у відра

У соцмережах вже ширяться колажі, як використовували б відра-туалети у шкільних укриттях мер столиці Віталій Кличко, його заступник по освіті Валентин Мондриївський та директорка департаменту з освіти КМДА Олена Фіданян.

Отже, за даними Prozorro, для 93 шкіл і дитячих садочків Солом’янського району представники районної державної адміністрації закупили 162 відра “для використання у приміщенні, де немає стаціонарного санвузла”.

У Деснянській РДА, за даними Prozorro, закупили для 36 дитячих садочків 72 відра-туалети.

Школи Деснянського району, які отримали туалети-відра:

  • спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 264 з поглибленим вивченням англійської мови – 9 штук;
  • школа І-ІІІ ступенів № 306 – 4 штуки;
  • школа І–ІІІ ступенів № 292 імені гетьмана України Івана Мазепи – 5 штук.
  • Додамо, що згідно із наказом МОЗу Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, у туалетах шкіл та дитячих садочків повинні бути перегородки. У закупівлях Солом‘янської та Деснянської РДА немає спеціальних перегородок для “комфортного” перебування дитини на ведрі-туалеті в укритті.

В туалетних кабінах на відстані 0,1 м від підлоги встановлюють непрозорі двері висотою не менше 1,5 м із замком, що замикається з середини. Кабіни відгороджують одна від іншої непрозорими стінками висотою не менше 1,75 м на відстані 0,1 м від підлоги”, – йдеться у пункті 31 наказу.

Читайте також: Кличко терміново скликав депутатів для голосування “за” створення муніципального банку – депутат Київради

Разом з тим Шевченківська, Подільська, Дніпровська та Святошинська РДА встигли закупили для шкільних укриттів біотуалети:

Що стосується інших чотирьох районів Києва – “ВК” не знайшов їх у тендерах Prozorro. Можливо, інші райони встигли обладнати санвузли.

За джерелами “ВК”, у деяких школах Голосіївського району столиці були встановлені біотуалети.

Нагадаємо, мер Києва Кличко на серпневій конференції заявляв, що облаштування укриттів у столичних школах та садках є найголовнішим питанням у підготовці навчальних закладів: “Бо йдеться про життя та здоров’я наших дітей”.  

Як повідомляв “ВК”, 5 вересня перший заступник голови КМДА Микола Поворозникповідомив про плани створити муніципальний банк і бажання викупити за 999 млн грн неплатоспроможний банк “Січ”. 

Читайте також: Гроші в місті на купівлю муніципального банку є, а на дітей нема?

Експерти з банківської справи таку ідею київської влади назвали абсолютним безглуздям і потенційною розтратою коштів платників податків, тим паче у воєнний час. Також вони нагадали про збанкрутілий банк “Хрещатик”, в якому розміщувалися рахунки та проводились платежі більшості столичних комунальних підприємств. 

У Фонді гарантування вкладів заявляли, що власники та керівництво банку “Хрещатик”, використовуючи різні схеми, вивели з банку активи на суму щонайменше 3 млрд грн. 

Усі фото та колажі з відкритих джерел у соцмережах

Великий Київ у Google News

підписатися