Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн прес-конференції.
Він нагадав, що контролює дотримання самоізоляції Моніторинговий центр з протидії розповсюдження COVID-19, який створили в столиці.
Усього до центру для контролю за режимом самоізоляції передали інформацію про понад 52 тисячі киян. Із них майже 47 тисяч – особи, що повернулися в Україну з-за кордону із 11 березня. Інші – кияни, що лікуються вдома або контактували з хворими і теж повинні перебувати на самоізоляції», – уточнив Віталій Кличко.
Він зауважив, що сьогодні до здійснення фізичного контролю за дотриманням самоізоляції залучені також працівники Муніципальної охорони. Вони об’єднані у постійні групи, що регулярно спілкуються з людьми. Контроль за тим, чи дотримується людина правил самоізоляції, здійснюється у вибірковому порядку і поєднується із дзвінком телефоном та контролем геолокації за допомогою чат-боту.
Алгоритм моніторингу наступний: спочатку попередження та роз’яснювальна робота. За повторне порушення або відмову від дотримання режиму самоізоляції правоохоронці складають адміністративний протокол. На фізичний контроль Моніторинговий центр передає правоохоронцям контакти людей, які відмовляються від спілкування з фахівцями центру, ігнорують телефонні дзвінки», – додав мер Києва.
Фізичний контроль за киянами віком старше 60 років, які є в групі ризику і повинні перебувати на самоізоляції, здійснюють працівники керуючих компаній, а також сімейні лікарі. Альтернативою фізичному контролю є телеграм-бот, який створив і запустив Моніторинговий центр з протидії COVID-19.
Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії
Раніше ми розповідали, як працює Telegram-бот, що контролює ізоляцію киян (ІНСТРУКЦІЯ).
Нагадаємо, влада Києва оприлюднила план повернення до роботи після карантину. Правда, кияни дізнались лише про 1-й етап зняття обмежень, з якого випливає, що робота скоро з’явиться у багатьох, але до неї доведеться добиратись пішки.