Тоні зі столичного зоопарку йде на поправку. Його життю нічого не загрожує

Автор: Любава Лисичкіна
18:54 19.02

Тоні, єдина горила в Україні, пройшов комплексне обстеження і добре себе почуває. Не виявлено жодних видимих критичних змін та діагнозів, які поставили б життя Тоні під загрозу.

Тоні зі столичного зоопарку йде на поправку. Його життю нічого не загрожує Фото: Київський зоопарк
Про це повідомляє Київський зоопарк.
 
Як відомо, минулого місяця у Тоні було серйозне загострення хронічної хвороби шлунково-кишкового тракту. Ситуація ускладнювалась віком горили. Адже 46 з половиною років це вже дуже глибока старість для горил.
 
Перші тижні ветеринари Київського зоопарку робили все, аби настало полегшення. Потім Тоні стабілізували і підготували до серйозного обстеження. Для цього  колеги столичного зоопарку  з Інституту ветеринарії дикої природи та зоопарків ім. Лейбніца підготували план дій і узгодили його з кураторами Племінної книги по горилах та фахівцями з людиноподібних мавп Європейської Асоціації зоопарків та акваріумів. Керувати процесом приїхав лікар ветеринарної медицини Інституту ім. Лейбніца Марк Голькель, який вже робив ветеринарний огляд Тоні кілька років тому.
 
Разом з фахівцями Київського зоопарку та досвідченими українськими ветеринарами Тоні зробили рентгени, ультразвукове дослідження, ендоскопію, гастроскопію, колоноскопію, перевірили стан суглобів, взяли величезну кількість проб для аналізів. 
“Тоні добре переніс наркоз і навіть здається, з розумінням поставився до процесу. Не ображався і одразу почав вимагати обід, як прокинувся. Тепер відбувається аналіз отриманих результатів. Та можемо зробити попередні висновки. Ми не виявили жодних видимих критичних змін та діагнозів, які поставили б життя Тоні під загрозу. В той же час обстеження показало багато вікових змін і хроніки, які можуть ускладнитись в будь-який час і призвести до появи больових відчуттів”, – ідеться у дописі Київського зоопарку.
 
Відтак, ветеринари розроблять окрему програму профілактики та підтримки, враховуючи нові дані обстежень. 
 
Нагадаємо, 8 лютого 2021 року у київському зоопарку захворів 46-річний самець горили Тоні. Тварина майже не гуляв вольєром і відмовлявся від їжі. На жаль, у зв’язку зі старістю, у Тоні знову загострилися хронічні хвороби. 46 років для горили (80 на людський вік) – це глибока старість (вони живуть до 50-55 років).

Через поважний вік, про нього піклуються з максимальною увагою – кілька років тому для горили повністю перебудували вольєр, а режим його харчування сформований відповідно до рекомендацій міжнародних фахівців.

Працівники зоопарку кажуть, що Тоні — дуже розумна горила, яка вміє кликати людей на допомогу, спілкуватися жестами, радіти і сумувати разом із людьми, які його доглядають.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...