Не їсть і не грається. Захворіла легенда київського зоопарку – горила Тоні

Автор: Марія Супрун
14:20 08.02

У київському зоопарку захворів відомий всім мешканцям столиці 46-річний самець горили на ім’я Тоні. Тварина майже не гуляє вольєром і відмовляється від їжі, а щоб їй допомогти, доведеться застосувати загальну анестезію.

Не їсть і не грається. Захворіла легенда київського зоопарку – горила Тоні

Про це повідомили у програмі «Київ. Newsroom» на телеканалі «Київ». Тоні – легенда київського зоопарку, а тому за його долю зараз хвилюються і діти, і дорослі.

За словами ветеринарів KyivZoo, 46 років для горили (80 на людський вік) — це глибока старість (вони живуть до 50-55 років). Через поважний вік, про нього піклуються з максимальною увагою – кілька років тому для горили повністю перебудували вольєр, а режим його харчування сформований відповідно до рекомендацій міжнародних фахівців. На жаль, у зв’язку зі старістю, у Тоні знову загострилися хронічні хвороби. 

У горили Тоні кишкова непрохідність. Зараз ми консультуємося з українськими лікарями, і з зарубіжними, проводимо консиліуми по його лікуванню. І напевно, будемо застосовувати загальну анестезію… у нас ця проблема вперше, але у горил в такому віці це буває — це зареєстровано і описано” — розповів ветеринар Віталій Кобилінський.

Працівники зоопарку кажуть, що Тоні — дуже розумна горила, яка вміє кликати людей на допомогу, спілкуватися жестами, радіти і сумувати разом із людьми, які його доглядають.

Тоні потрапив до київського зоопарку з Німеччини за спеціальною програмою, коли йому було 25 років. Фахівці звіринця залишаються на зв’язку з кураторами Племінної книги по горилах та виконують усі рекомендації, аби зберегти життя та здоров’я Тоні. То ж будемо тримати кулаки, щоб тварина видужала.

Нагадаємо, 8 серпня 2019 року, горила Тоні відсвяткував своє 45-річчя. З днем народження Тоні привітали близько 5000 відвідувачів зоопарку. А цього року горила Тоні отримав новорічний подарунок з Німеччини – іменну ковдру та ласощі з горіхами.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...