Тільки мультики та ігри: поради батькам, коли діти не хочуть читати

Автор: Любава Лисичкіна
22:32 03.04.2023

5 дієвих лайфхаків для батьків: як виховати в дітях радісне читання. Гаджети — не конкуренти книжок, а помічники на шляху до них. 

Тільки мультики та ігри: поради батькам, коли діти не хочуть читати Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як розповідається, більшість батьків вважає читання важливою навичкою для дітей і переймається тим, коли діти вивчать літери та навчаться читати, як швидко вони читають, чи прочитали списки книг, рекомендованих для їхнього віку.

Так само батьки знають: діти, які багато читають, добре навчаються, вміють себе контролювати, планувати та досягати поставлених цілей. 

Поради:

1.Бути прикладом. Складно намагатись залучити дітей до читання, коли вони не бачать такої ж поведінки від батьків.

2.Створіть ритуали спільного читання вголос. Оберіть час, зручний для всієї родини, мурмотеньке місце і читайте. Нехай ніхто й ніщо не змінить ваших планів. Якщо не виникло непереборних обставин, цей час має бути непорушним та недоторканим. Бо саме зараз народжуються безцінні щасливі моменти, які потім роками відгукуватимуться теплом і затишком у ваших серцях.

3.Приділіть час вибору книг. Чимало дітей не читають охоче, бо вважають це заняття нудним. Багато зізнаються, що мають складнощі з вибором книг, які захоплять сюжетом та відповідатимуть інтересам. Дітям бракує рекомендацій, а вибір батьків не завжди потрапляє в ціль.

Важливо! Щоб зацікавити дитину, обирайте книгу відповідно до її віку та інтересів, цікавтесь рекомендаціями фахових ресурсів. Зважайте на складність та обсяг тексту, наявність ілюстрацій та їхню відповідність змісту. Залучайте дітей до вибору книг — разом відвідуйте книгарні. Звертайте увагу на книги сучасних письменників та історії, близькі до вашого контексту.

4. Використовуйте мобільні застосунки. Читання та гаджети не завжди конфліктують. Мобільні застосунки можуть стати саме тим елементом гейміфікації, якого бракує, щоб зробити перший крок до читання і створити новий читацький досвід.

5. Обговорюйте прочитане та поглиблюйте інтерес. Книга — це ще одна тема для розмови з дітьми, а іноді й можливість для батьків торкнутися складної або делікатної теми (зокрема, для обговорення досвідів дорослішання, проживання конфліктних ситуацій та актуального зараз для українців болісного досвіду війни).

До слова, у київському музеї показали фотографії Сержа Лифаря з меморіальної колекції.

Великий Київ у Google News

підписатися