Про це повідомляє британське видання Guardian, посилаючись на лікарів і судмедекспертів.
Такі елементи активно використовувалися в снарядах під час Першої світової війни та перед Другою світовою війною, але потім втратили широке поширення.
“Ми знайшли кілька дуже тонких, схожих на цвяхи, предметів у тілах чоловіків та жінок. Дуже важко знайти такі в тілі, вони надто тонкі. Більшість цих тіл з району Бучі та Ірпеня“, – сказав український судмедексперт Владислав Піровський.
Фото: Alessio Mamo, Guardian
Зазначається, що на озброєнні радянської армії були снаряди для гаубиць ЗШ1 та ЗШ2, начинені маленькими дротиками, схожими на ті, що виявлені у вбитих у Бучі.
Довідково. Флешети – це гострі цвяхоподібні снаряди 2,5 см з плавниками на одному кінці щоб зробити їх більш аеродинамічними. Ці мінідротики частіше використовувалися в Першій світовій війні, ніж у сучасній. Втім, жителі Бучі знайшли сотні цих дрібних снарядів у своїх приватних садибах. За їхніми словами, снаряди розривалися над житловими будинками, а тисячі дротиків розліталися навколо.
Про використання дротиків у Бучі також повідомило американське видання The Washington Post.
У командуванні сухопутних військ України заявили, що українська армія не використовує таких снарядів.
Попри те, що правозахисні групи вже давно домагаються заборони використання стрілоподібних снарядів, ці боєприпаси не заборонені міжнародним правом. Разом з тим застосування неточної смертоносної зброї у густонаселених цивільних районах є порушенням гуманітарного права.
Раніше Бучанський міський голова Анатолій Федорук заявив, що кожен третій загиблий на Київщині – з Бучі.
Читайте також: “Усіх поставили до стіни, а самі сіли їсти. Потім змусили на колінах вийти з будинку”. Історія бучанки, що побувала під окупацією