Про це пише авторитетне британське видання The Guardian.
“Близько півночі 1 березня російський літак скинув серію 250-кілограмових фугасних бомб радянських часів над Бородянкою на північ від Києва. Це були потужні бомби ФАБ-250, призначені для ураження військових об’єктів, таких як ворожі укріплення та доти. Однак у цьому тихому містечку з населенням 13 000 людей таких споруд не було“, – йдеться у великому матеріалі.
Бомби впали як мінімум на п’ять житлових будинків, розколовши їх надвоє. Десятки тіл були виявлені під завалами, коли росіяни пішли з Київської області на початку квітня, залишивши на своєму шляху гігантське місце злочину, над яким уже кілька тижнів працюють українські прокурори, які розслідують передбачувані військові злочини Росії та її президента Володимира Путіна.
Читайте також: Страти й тортури: міжнародні правозахисники зафіксували численні звірства окупантів на Київщині
The Guardian відвідав невеликі міста та села на північ від Києва, зруйновані вщент під час російської окупації, та вивчив знайдені там докази, а також інші матеріали української прокуратури, про некеровані боєприпаси, такі як ФАБ-250, металеві дротики та касетні боєприпаси, яких спричинило загибель сотень мирних жителів.
На уламках десятків автомобілів у Бучі та Бородянці, побачених та сфотографованих The Guardian та розглянутих експертами, видно характерні пробоїни, що утворилися від суббоєприпасів касетних бомб, що використовуються російськими військовими. Широко повідомлялося про застосування касетних бомб та касетних боєприпасів і в інших районах України.
У Бородянці прокуратура цілими днями ексгумувала десятки жертв. Люди загинули під час бомбардування та були нашвидкуруч поховані родичами на місцевих кладовищах, оскільки, за даними влади, багато хто з них загинув від касетних бомб.
Читайте також: Воєнні злочини на Київщині: СБУ встановила 1140 російських нелюдів
Судмедексперти в районах на північ від Києва підтвердили The Guardian, що вони виявили фрагменти касетних боєприпасів, що застрягли у тілах, викопаних у цьому районі. Висновки засекречені судмедекспертами та будуть передані до Гааги, де найближчими місяцями можуть бути офіційно оформлені звинувачення у військових злочинах, скоєних Росією.
Довідково. Військовим злочином є порушення законів війни, складової частини міжнародного права, встановленої Гаазькими конвенціями 1899 та 1907 років і надалі визначеною Женевськими конвенціями 1949 року. Військовими злочинами вважаються у тому числі: умисне вбивство військовополонених та цивільних осіб, тортури та використання незаконної зброї.
Читайте також: Американські журналісти розшукали докази воєнних злочинів росіян в Бучі (ФОТО, ВІДЕО)