Страти й тортури: міжнародні правозахисники зафіксували численні звірства окупантів на Київщині

Автор: Володимир Хлєбников
11:53 18.05

Російські окупанти в Київській та Чернігівській областях влаштовували страти мирних жителів, катували їх та піддавали тортурам, а також вчиняли інші протизаконні дії, які можна кваліфіковані як воєнні злочини.

Страти й тортури: міжнародні правозахисники зафіксували численні звірства окупантів на Київщині

Про це йдеться в заяві правозахисної організації Human Rights Watch (HRW).

У квітні співробітники Human Rights Watch відвідали 17 населених пунктів у Київській та Чернігівській областях. Вони задокументували 22 позасудові страти, дев’ять випадків “незаконного позбавлення життя”, шість потенційних випадків насильницького зникнення і сім випадків тортур. Крім того, правозахисники записали 21 свідоцтво мирних жителів про те, як їх незаконно утримували під вартою в нелюдських та принизливих умовах.

Численні звірства російських військ, які окупували північ України на початку війни, огидні, незаконні і жорстокі“, – сказав Георгій Гогіа, заступник директора HRW по Європі та Центральній Азії.

Читайте також: Воєнні злочини на Київщині: СБУ встановила 1140 російських нелюдів

Багато мирних жителів розповідають, що російські військові тримали їх цілодобово або навіть тижнями в брудних, задушливих приміщеннях – в підвалі школи, на заводі, в котельні – практично без їжі, без води, без туалету, пише УНІАН.

У селі Ягідне російські військові 28 днів тримали в шкільному підвалі понад 350 місцевих жителів, у тому числі щонайменше 70 дітей, з яких п’ять були немовлятами. Протягом усього цього часу людей майже не випускали назовні. У приміщенні було нічим дихати; не було вільного місця, щоб лягти. Людям доводилося справляти нужду у відра.

Читайте також: Роздягали, ламали ноги, змусили з’їсти хрестика. Жителі Димера розповіли, як їх катували росіяни

Співробітники Human Rights Watch задокументували сім випадків, коли російські військові катували затриманих людей, щоб отримати від них якісь відомості. Людей били, у тому числі струмом, інсценували їхню страту.

Довідково. Human Rights Watch – неурядова організація зі штаб-квартирою в США, яка здійснює моніторинг, розслідування та документування порушень прав людини.

Як писав “ВК”, наприкінці квітня українські прокурори встановили 10 російських військовослужбовців, причетних до катувань мирних мешканців Бучі на Київщині.

Дивіться також: Рупор Путіна назвав різанину в Бучі “кровожерливим інсценуванням західних піарників”

Великий Київ у Google News

підписатися