Американські журналісти розшукали докази воєнних злочинів росіян в Бучі (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Володимир Хлєбников
09:59 20.05

Видання The New York Times знайшло докази страти російськими десантниками вісьмох чоловіків в Бучі. Масове вбивство сталося на вулиці на Яблунській, 144 біля “штабу” окупантів.

Американські журналісти розшукали докази воєнних злочинів росіян в Бучі (ФОТО, ВІДЕО)

NYT встановила імена всіх страчених чоловіків та причини, з яких більшість із них стали мішенню для російських загарбників.

Жертвами стали (з верхнього ряду наліво) Анатолій Приходько, Андрій Матвійчук, Андрій Вербовий, Денис Руденко, Андрій Дворніков, Святослав Туровський, Валерій Котенко та Віталій Карпенко.

Камери відеоспостереження навпроти будинку № 144 показали, що російські десантники зайняли Бучу приблизно в той же час, коли було страчено групу чоловіків. Вони керували транспортними засобами, такими як конструкції БМД-2, БМД-3 та БМД-4, які використовуються майже виключно у Повітряно-десантних військах Росії.

Російські десантники патрулювали район, проводячи обшуки по будинках і працюючи всередині та зовні чотириповерхової офісної будівлі, 144, на Яблунській, яку росіяни перетворили на базу та польовий шпиталь.

Поряд, на Яблунській, 31, Іван Скиба, 43-річний будівельник, і ще п’ять осіб чергували на імпровізованому блокпосту, коли російські повернулися. Як розповів Скиба NYT, у них була граната, бронежилети та гвинтівка.

За словами чоловіка, їх попередили про те, що росіяни повернулися до Бучі та рухаються в їхньому напрямку. Бучанці сховалися в будинку поруч із блокпостом разом із домовласником, 53-річним Валерієм Котенком. Пізніше до них приєдналися ще двоє бійців, Андрій Дворніков та Денис Руденко.

Дивіться також: Рупор Путіна назвав різанину в Бучі “кровожерливим інсценуванням західних піарників”

Приблизно через годину російські солдати, які проводили обшук, знайшли чоловіків і під дулом пістолета вигнали з дому всіх дев’ятьох із них, включаючи домовласника. Солдати обшукали чоловіків на наявність татуювань, які могли б свідчити про військову приналежність, і змусили декого з них зняти зимові куртки та взуття. Потім їх проводили на базу на вулиці Яблунській, 144.

Свідки, серед яких Іван Скиба, розповіли журналістам, що бачили групу полонених на стоянці перед російською базою у сорочках, насунутими на голови. За словами Скиби, російські солдати змусили заручників стати на коліна, а потім майже відразу застрелили Віталія Карпенка (на фона далі).

Одну людину відпустили. За словами місцевого військового командира та слідчих, зараз вона перебуває під слідством; в урядовому документі, з яким ознайомилися NYT, зазначено, що йдеться про “державну зраду”.

Читайте також: Дівчину постійно били та ґвалтували, а брата прив’язували – нові докази насильства окупантів

Скиба також розповів, що в нього вистрілили. Він впав, але куля потрапила йому в бік. Тіла чоловіків, убитих на стоянці та всередині будівлі, були винесені у двір і разом із шістьма іншими жертвами пролежали там майже місяць.

Вулиця Яблунська, 144. Фото: Vadim Ghirda/Associated Press

Російські окупанти ввійшли в Бучу в лютому, потім вони перегрупувались і повернулися туди 3 березня. Деякі з воєнних злочинців у Бучі потрапили на камери відеоспостереження.

Нагадаємо раніше “ВК” писав, що СБУ встановила особи 1140 російських військових, які чинили звірства проти мирного населення на території Київської області. 

Великий Київ у Google News

підписатися