Чому екопарк “Осокорки” такий важливий розповів у Facebook депутат Київради з фракції “Європейська Солідарність” Олександр Супрун.
За словами депутата, екопарк розташований поруч із сміттєспалювальним заводом “Енергія”, станцією теплопостачання “Позняки” і Бортницькою станцією аерації, і суттєво зменшує негативний вплив цих об’єктів на екологічний стан Дарницького району.
Також значним є вплив і на тепловий режим району, що стає особливо важливим в наш час загальної зміни клімату. Адже велика зелена зона ефективно сприяє зниженню температури на значній площі прилеглої забудови у спекотні дні. Супрун вважає, що територію екопарку можна назвати “кондиціонером” прилеглих територій житлових масивів.
За словами політика, не слід забувати і про історичне значення і значення для самоідентифікації мешканців південного лівобережжя Києва: майже не тронуті господарською діяльністю останні залишки заплавних лук Лівобережжя, стариці Дніпра.
“Історичні події, пов’язані із історією Києва (княгиня Ольга з її ритуальними купаннями, князів Олега, Ігоря і Святослава. Осокорківські заплавні луки є останніми автентичними свідками затятих боїв князів київських із печенігами з 980-років, з Юрієм Долгоруким 1137 року, ханом Батиєм у 1240 році і іншими загарбниками, щоб не допустити їх на святі київські гори по іншу сторону Дніпра). Історія сел Осокорки і Познями (мали своєрідний побут: під час розливів по вулицям не ходили, а плавали на човнах, були традиційними рибалками із покоління у покоління – рибу продавали у Києві”, – розповів Супрун.
Нагадаємо, у проєкті нового Генплану Києва території біля озер Небреж і Тягле, що їх активісти вимагають перетворити на екопарк «Осокорки», позначені як багатоповерхова забудова.