Ситуація на столичних АЗС: завищені ціни та низька якість пального

Автор: Володимир Хлєбников
09:59 04.08

На майже 55% АЗС в Києві при перевірці виявляють порушення щодо ціноутворення на пальне. Вже перевірено близько 170 столичних заправок.

Ситуація на столичних АЗС: завищені ціни та низька якість пального

Про це повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Наразі перевірено близько 170 АЗС по Києву. З них – майже 55% було виявлено порушення щодо ціноутворення на пальне. Але з позитивного можу сказати, що ситуація по наповненню ринку паливом стабільна і відповідає споживчому рівню“, – цитує слова Рубана УНН.

Разом з тим, за його словами, наразі поменшало звернень громадян до Держпродспоживслужби щодо якості пального. Якщо дивитися на динаміку за останні три місяці, то раніше в Києві щодня реєструвалося від 5 до 10 звернень, а зараз – від 1 до 5, пояснив Рубан.

Читайте також: На українських АЗС почалися перевірки через “космічні” ціни на пальне

Втім, це не означає, що якість пального покращилася. Навпаки, Держпродспоживслужба спостерігає зворотну тенденцію, “фіксуючи погіршення стану атмосферного повітря у великих містах“.

«У місті Києві фіксується перевищення в 3-4 рази за показниками викидів діоксидів і формальдегідів. Це вказує на погіршення стану самого пального. Сьогодні моніторинг якості пального не проводиться у зв’язку з мораторієм. І Держспоживслужба неодноразово зверталася до народних депутатів України та Міністерства економіки щодо поновлення перевірок, адже це захист споживачів», – зазначив Рубан.

Нагадаємо, Кабінет міністрів призупинив держрегулювання цін на пальне для того, щоб надати можливість операторам ринку транспортувати на український ринок ресурс з Європи. Держпродспоживслужба просить скасувати мораторій на проведення перевірок якості пального, адже є випадки його “розведення”.

Читайте також: На столичних АЗС виявлено низку порушень, сума штрафів перевищує 1,5 млн грн

Великий Київ у Google News

підписатися