Система сповіщення: хто і як проінформує киян про напад Росії

Автор: Володимир Хлєбников
17:51 18.02.2022

У Києві працює система сповіщення – приблизно 150 сирен, які включаються завдяки окремим блокам керування. Вона потрібна для повідомлення про надзвичайну ситуацію, яка вже сталася або може статися. Однак, почувши завивання сирен, одразу бігти до укриття (сховища) не потрібно.

Система сповіщення: хто і як проінформує киян про напад Росії
Світлодіодне освітлення

Про те, як працюватимуть в столиці системи сповіщення й інформування у випадку повномасштабної агресії з боку Росії, читайте далі.

Оповіщення населення про надзвичайні ситуації починається з увімкнення у всьому місті сирен і гудків. Це попереджувальний сигнал, який означає «Увага всім!». У воєнний час він може означати повітряну тривогу, загрозу біологічного, хімічного чи радіоактивного зараження.

Важливо! Почувши сигнал сповіщення (сирену), не треба одразу бігти в укриття. Слід дотримуватися такого алгоритму дій:

  • Увімкнути радіо, телебачення або відкрити офіційні сайти місцевої влади (наприклад, новини КМДА). Там мають розповісти, що відбулося та що тепер робити.
  • Уважно прослухати чи прочитати повідомлення.
  • Виконати рекомендації, які почуєте або прочитаєте. Не панікувати.
  • Розповісти про ситуацію сусідам і знайомим.

Хто вмикає сигнал сповіщення

Як пояснює директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, сирену вмикає оперативний черговий департаменту чи Кабміну. Інформацію про те, що сталося та що робити, також готує оперативний черговий департаменту, який працює цілодобово. Йому допомагає розрахункова-аналітична група, яка оцінює ситуацію в місті, пише у своєму матеріалі The Village Україна.

Далі КМДА передає цю інформацію телеканалам і радіостанціям, які самостійно вирішують, як транслювати її людям.

Оперативний черговий вмикає сирену «в режимі негайно» після отримання інформації про надзвичайні ситуації. На це потрібно три хвилини.

Колишній заступник голови СБУ, депутат Київради фракції “Європейська Солідарність” Віктор Кононенко переконаний, що сирени можуть встигнути ввімкнути у випадку авіанападу, але не ракетної атаки.

У разі ракетного удару сирену ніхто ввімкнути не встигне. Ракетний обстріл ми відчуємо, коли перша ракета впаде на Київ… У разі нальоту авіації – так, це можливо (увімкнути сирену). Літаки радар може побачити раніше. Після того в нас будуть лічені хвилини до можливого авіаудару… Тут я більше покладаюся на систему телекомунікацій: усі канали мають увімкнутися та сказати, що літаки перетнули кордон, і може відбутися атака з повітря. Але це також питання хвилин“, – сказав столичний депутат.

Читайте також: Якщо лунають сирени: що робити киянам у надзвичайній ситуації

Зі свого боку Роман Ткачук повідомив, що є домовленість з мобільними операторами про інформування населення у разі надзвичайної ситуації через SMS. Втім, КМДА буде вдаватися до такого варіанту лише в особливих випадках, адже така “послуга” дуже дорого коштуватиме місту.

Що буде, якщо не стане світла?

На випадок відсутності електроенергії в Києві передбачили альтернативні методи інформування про загрози. Перший варіант – це система сповіщення в метро, яке також буде головним бомбосховищем.

Вона буде працювати навіть у разі, якщо ніщо інше працювати не буде. Туди буде надходити вся інформація про те, що відбулося та що робити мешканцям міста“, – пояснив Віктор Кононенко. 

Другий варіант – це гучномовці, встановлені на автомобілях патрульної поліції, пожежників, рятувальників або аварійної служби.

Якщо місто повністю від’єднають від електропостачання, тоді рятувальники будуть курсувати вулицями міста та надавати цю інформацію”, – зазначив Роман Ткачук.

Як писав “ВК”, в Києві вже розробили новітню систему оповіщення населення, на неї виділять 11 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися