Священик розповів, як святити паски і яйця під час карантину

17:40 13.04.2020

Освячення великоднього кошика з крашанками, пасками та іншим після богослужіння не є якоюсь важливою сакральною дією. Це не більше ніж традиція. А традиції можуть змінюватися. Тому в умовах карантину дозвіл на таке освячення може бути наданий онлайн

Священик розповів, як святити паски і яйця під час карантину
Світлодіодне освітлення

По це розповів протоієрей, священик Православної церкви України, Георгій Коваленко в інтерв’ю в спецпроекті «Карантин», який виходить на телеканалі «Київ».

Він каже, що у книзі, по якій вершать богослужіння, написано чітко і ясно: нехай всі знають, що ані яйця, ані м’ясо, ані сир не є Пасхою. Пасха – сам Христос.

Справжнє Воскресіння сталося майже дві тисячі років тому в Єрусалимі. І тепер ми про це згадуємо. А освячення пасочок – насправді просто офіційне завершення посту, благословення на дозвіл використовувати вже непісну їжу і починати святкувати. Я думаю, що такий дозвіл може бути надано і онлайн. Ми можемо цю молитву подивитися або послухати по телебаченню, самі прочитати вдома, і це ніяк не зменшить нашого відчуття свята Світлого Христового Воскресіння”, – сказав Георгій Коваленко.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Також він прокоментував події в Києво-Печерській Лаврі, де, як відомо, захворіло кілька десятків ченців на чолі з настоятелем: «Тепер Лавра на карантині, і вже більш серйозно в Московському патріархаті ставляться до цієї проблеми».

Дивіться спецпроект “Карантин” на телеканалі “Київ”.

Нагадаємо, Віталій Кличко неодноразово закликав киян “не шастати”,  щоб швидше повернулися до нормального життя. Також він просить святкувати Паску вдома, а щоб у містян було більше мотивів слухатись, у Києві посилять карантинні патрулювання.

Ще одним аргументом на користь самоізоляції можна вважати той факт, що церкви часто стають осередком розповсюдження COVID-19. Так, на сьогоднішній день на карантин закрили Лавру, де зафіксували вогнище COVID-19. Туди направили рентгени та медиків для ПЛР-тестування.

Додамо, що малозахищені кияни на честь свята отримають матеріальну допомогу.

Читайте також: У кого вірите ви? Всім, хто планує в церкву на Пасху, присвячується

Великий Київ у Google News

підписатися