Священники підуть на хлібзаводи та в магазини освячувати великодні паски

Автор: Галина Ворона
15:57 26.04

Усі охочі зможуть на Великдень прийти до церкви та освятити паски, але дотримуючись дистанції і використовуючи захисні маски. А ті, хто вирішить убезпечити себе і рідних та не піде до храму, зможуть купити освячені паски у торгових точках – священики освятять їх прямо на хлібокомбінатах, заводах і в магазинах.

Священники підуть на хлібзаводи та в магазини освячувати великодні паски

Про це розповів предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Є цілі мережі магазинів, які звертаються до нас. Навіть у Києві ми делегуємо священнослужителів, які впродовж цих днів звершують освячення пасок і різних страв”, – заявив Епіфаній.

Священнослужитель нагадав, що наразі кожна громада на місці ухвалює рішення щодо впровадження тих чи інших обмежень залежно від того, в якій зоні вони перебувають. Якщо регіон перебуває у “червоній” зоні, то там діятимуть посиленні карантинні обмеження.

Храми будуть відчинені. І на вулиці, наскільки мені відомо з рішення МОЗ, і є заяви МОЗ про те, що не буде таких жорстких обмежень. Богослужіння будуть звершуватися. Але зараз ми бачимо, що центральна влада передала фактично повноваження на місця. І кожна громада на місці, чи це обласний центр, чи це ОТГ, ухвалюють рішення, залежно від того, в якій зоні вони перебувають. Якщо це “червона” зона, коли хвороба інтенсивно розвивається, то, звичайно, обмеження посилюються”, – пояснив голова ПЦУ. 

До слова, для громадян, які не дотримуються правил безпеки, передбачені штрафи у розмірі 170 грн і 220 грн. 

Читайте також: У кого вірите ви? Всім, хто планує в церкву на Великдень, присвячується

Нагадаємо, столична влада ухвалила особливі вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування Вербної неділі та Великодня. Але на Вербну неділю кияни масово пішли до церкви святити вербу, забувши про маски та соціальну дистанцію (ФОТО). Через це на Великдень у місті можуть посилити деякі обмеження.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...