Світло відсутнє 12 годин, а економії все одно немає – чому так відбувається

Автор: Оксана Тупальська
17:45 31.01.2023

Тривале відключення світла в квартирах киян не створює можливості для постачальника економити електроенергію. Про це свідчить і кількість спожитої за місяць електрики, дані про які подають споживачі. Про це розповів генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.

Світло відсутнє 12 годин, а економії все одно немає – чому так відбувається
Світлодіодне освітлення

Він пояснює великі об’єми  споживання активністю користувачів, які вмикають електроприлади, коли світло повертається до їхніх квартир. 

«Справа у так званому підвищеному споживанні, або відкладеному. Коли дають світло, українці одразу кидаються вмикати всі побутові прилади в домі: пралку, чайник, бойлер, зарядні пристрої, пилосос, кавоварку тощо. Звідси виникає різкий стрибок споживання, який компенсує той час, коли електроенергії не було. Так економія під час відключення зводиться нанівець чи навіть перевищує стандартні обсяги, тож і показники лічильника стають більшими», – повідомив Коваленко.

Ще одна проблема – не від усіх людей, які прописані у столиці щомісяця надходять відомості про спожиту електроенергію. Логічно, що серед таких споживачів – люди, які виїхали за межі міста та зачинили свої помешкання. Однак, таким споживачам нараховують за електрику щомісяця середні показники до тих, які були в період, коли востаннє подавали дані.

Щодо лімітів споживання, які не дається дотримуватися постачальник говорить так:

«Навіщо тоді взагалі вимикати? Зараз важливе споживання у конкретний момент часу. Тому що виробляються конкретні обсяги електроенергії, які не можна перевищувати».

Київ, який потрапив до регіонів з найбільшими проблемами вкотре отримав ліміти на добу на рівні 955 МВт на день та 669 МВт вночі. Що є причиною до відключення споживачів у цілодобовому ружиму.

Нагадаємо, існує метод утеплити житло та менше переживати за тарифи на комуналку – конкурс  енергоефективних проєктів “70/30” у столиці подовжили.

Великий Київ у Google News

підписатися