Судилище над Порошенком стане темою для переговорів держсекретаря США з президентом — дипломат

Автор: Любава Лисичкіна
22:27 18.01

Головними темами для переговорів між президентом України Володимиром Зеленським та державним секретарем США Ентоні Блінкена стануть безпекова ситуація на кордоні з Росією та справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка.

Судилище над Порошенком стане темою для переговорів держсекретаря США з президентом — дипломат

Про це в ефірі радіо НВ заявив посол України в Білорусі (2010-2011 років) Роман Безсмертний.

“Я переконаний в тому, що цей візит стосується тої проблеми, яка зараз починає накручуватися, тої парадигми, від якої Україна ніяк не може відійти — Зеленський-Порошенко. З моєї точки зору, це буде перше питання візиту Блінкен”, – заявив дипломат.

Крім того, він запевнив, що очільник Держдепу США захоче обговорити ситуацію на російсько-українському кордоні.

“А другим питанням буде продовження зовнішньо-політичної складової. Це тема безпеки і оборони, як працюватиме Вашингтон, Європа в трьох варіантах. Вони зв’язані з відповідною реакцією Заходу на дії чи бездіяльність Росії”, — зазначив Безсмертний.

Дипломат переконує, що наразі дії Вашингтону спрямовані на те, щоб “загнуздати Росію” та повернути її в рамки міжнародного права, а також стабілізувати ситуацію всередині України.

Нагадаємо, у травні 2021 року Петро Порошенко і Ентоні Блінкен провели зустріч тривалістю понад годину. Крім цього відомо, що коріння родини Блінкена – з Київщини. 

Великий Київ у Google News

підписатися