Коріння родини Блінкена – з Київщини. Кличко зустрівся з Держсекретарем США

Автор: Марія Супрун
09:46 07.05.2021

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном та заступницею Держсекретаря Вікторією Нуланд, які вчора перебували з візитом в Україні.

Коріння родини Блінкена – з Київщини. Кличко зустрівся з Держсекретарем США

Про це Віталій Кличко написав у своєму Telegram-каналі.

«Поспілкувався і привітав Державного секретаря США Ентоні Блінкена та заступницю Держсекретаря Вікторію Нуланд від імені киян та подякував за візит до України. До речі, коріння родини Блінкена – з Київщини. Сподіваюсь, що перемовини Держсекретаря з керівництвом української держави були продуктивними», – підкреслив Кличко.

Довідка. Державний секретар США Ентоні Блінкен має українське коріння. Політик не приховував це й навіть розповідав історію свого родоводу.

Зокрема, прадідом держсекретаря США був Меїр Блінкен (справжнє прізвище Блінкін) – письменник, який народився у Переяславі Київської області. Меїр Блінкен був масажистом. Згодом він переїхав у Київ, де одружився з 20-річною донькою хлібороба Ханне-Махле Туровською. Потім у подружжя народився син Моріс – дідусь Ентоні Блінкена та майбутній американський адвокат.

У віці 25 років Меїр Блінкен із родиною переїхав у США. Тоді ж сталася цікава історія, яка змінила прізвище сім’ї. Під час переїзду у судових документах на теплоході у прізвищі Блінкін зробили помилку й вказали Блінкен.

Чоловік відкрив масажний кабінет на Бродвеї й почав писати сатиричні скетчі про життя єврейських мігрантів. Згодом до реалістичних замальовок додалася любовна і навіть еротична проза, вийшла його поема “Жінки”. 

Моріс Блінкен, дідусь Ентоні, закінчив Університет Нью-Йорка та юридичну школу. Він став успішним юристом та заснував у США Інститут Палестини. 

Нагадаємо, вчора, 6 травня, Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув з візитом до Києва. Петро Порошенко і Ентоні Блінкен провели зустріч тривалістю понад годину. Також Блінкен вшанував пам’ять загиблих українських воїнів та відвідав Михайлівський собор (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин