Петро Порошенко і Ентоні Блінкен провели зустріч тривалістю понад годину. Про що говорили

Автор: Галина Ворона
10:54 06.05.2021

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко зустрівся із держсекретарем США Ентоні Блінкеном та його заступницею з політичних питань Вікторією Нуланд, які перебувають у Києві. Розмова тривала більше години та була “дуже конструктивна і символічна”.

Петро Порошенко і Ентоні Блінкен провели зустріч тривалістю понад годину. Про що говорили

Про це розповів у соцмережах Петро Порошенко.

За його словами, коли Україну відвідує серед перших країн одна з найвищих посадових осіб США, це є символ важливості України для Сполучених Штатів.

Лідер “ЄС” відзначив, що і держсекретар, і Вікторія Нуланд сказали про концентрацію зусиль на проведенні і захисті реформ.

Бо коли руйнуються реформи, зроблені нашою командою, у тому числі і за участі Ентоні Блінкена у 2014, 2015, 2016 роках, це є неприйнятним”, – додав Петро Порошенко.

Він каже, що отримав від американської сторони “дуже позитивний меседж”, що захист українського суверенітету і відсіч російській агресії – це найвищий пріоритет.

Петро Порошенко передав Державному секретарю non-paper з чіткою позицією про розвиток співпраці, яка включає і необхідність отримання Плану дій щодо членства в НАТО, і підтримки України в позиціях переговорів по вступу в НАТО і ЄС.

Там передбачені дуже конкретні прохання про допомогу Україні в протидії коронавірусу, починаючи від постачання обладнання і завершуючи постачанням вакцин. Поділитися досвідом, який мають США в тому числі щодо організації логістики у протидії. Презентував наш антиковідний план. І ми домовилися про те що будуть надані відповідні визначені особи для проведення цієї координації”, – уточнив лідер “ЄС”.

Крім цього, Петро Порошенко закликав США до участі у Кримській платформі і спільному обговоренні активізації Нормандського формату, а також наполягав на призначенні спеціального представник США для відсічі російській агресії і координації дій з ЄС.

Підкреслили важливість співпраці з МВФ. Бо на сьогоднішній день вона зруйнована. Тому що багато обіцянок, які давала влада, не були виконані. Зруйновано головне, що ми мали протягом п’яти років нашої каденції – це довіра. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб довіра до України була відновлена”, – розповів Петро Порошенко.

Нагадаємо, Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув з візитом до Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися