Суд з виселення московських попів з Лаври перенесли на серпень

Автор: Ольга Даниленко
19:04 20.07.2023

Господарський суд Києва переніс засідання з виселення представників УПЦ МП з Києво-Печерської лаври на дев’яте серпня – захисники УПЦ МП поспішали на інші судові засідання.

Суд з виселення московських попів з Лаври перенесли на серпень

Адвокат, начальник юридичного відділу Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Іван Прокопенко у коментарі “ВК” зазначив, що представники УПЦ МП навмисно затягують судовий процес.

“Засідання перенесли, тому що адвокати монастиря знов просили зробити перерву, бо вони спішать на інші судові засідання. Знов не встигають нікуди. Суд замість того, щоб розглядати справу по суті, вимушений розглядати десятки їхніх необґрунтованих клопотань – одне за одним, одне за одним. Тобто, самі затягнули своїми клопотаннями, довели до того, що вони стали не встигати й потім послалися, що вони не встигають. Як це називається – це затягування процесу”, – розповів адвокат заповідника.

Також він додав, що представники УПЦ МП мають не одного, а трьох захисників.

“В них працює команда з трьох адвокатів і по суті один, наприклад, міг залишитися, а інші нехай йдуть на інші процеси. Один представник спокійно може представляти інтереси, необов’язково три”, – додав Прокопенко.

Наступне засідання суду відбудеться 9 серпня о 15:00.

Додамо, представники УПЦ МП досі не надали списку всіх осіб, які проживають у корпусах Лаври, з яких зроблено готельний комплекс.

Читайте також: Відомий російський піп доступно обґрунтував, чому УПЦ досі під московським патріархатом

Нагадаємо, 6 липня Члени комісії мінкульту змогли опечатати 69, 70 та 71 корпуси Києво-Печерської лаври. Корпус № 70 – це резиденція настоятеля УПЦ МП Онуфрія, в миру Орест Березовський. Також були опечатані корпус № 68 – церковний магазин та корпус № 115торговельний павільйон, які побудували представники УПЦ МП на території Лаври. Загалом опломбовано 10 об’єктів, які вже передані на баланс заповідника.

Не вдалося опломбувати пам’ятки місцевого значення – корпуси №57 та 58, де проживають віряни, які влаштовують кожноденні молитовні стояння у Нижній Лаврі. Представники та невідомі прихильники УПЦ МП поводилися агресивно та виставили уперед дітей.  

Як повідомляв “ВК”, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту).

29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, однак не виїхали до сьогодні. Наразі екснастоятель лаври Павло Лебідь, в народі Паша Мерседес, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює Лебедя у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі й підтримці російської агресії.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин