Суд Києва обрав запобіжний захід співвласнику садиби Зеленських Михайлу Гречку

Автор: Любава Лисичкіна
20:32 24.07

23 липня Михайлу Гречку оголошено про підозру. Його звинувачують в організації руйнування садиби Зеленських, що начебто перебувала під арештом. Садиба Зеленських була останньою дерев’яною будівлею на вулиці Кониського. Власник намагається на її місці побудувати ЖК «Тургенєв».

Суд Києва обрав запобіжний захід співвласнику садиби Зеленських Михайлу Гречку

Як повідомляється,   24 липня Шевченківський районний суд Києва призначив Гречку особисті зобов’язання.

Зокрема, Михайло Гречко повинен здати паспорти, прибувати до слідчого, повідомляти про зміну місця проживання та утримуватися від спілкування зі свідками.

Обмеження триватимуть до 23 вересня цього року.

При цьому прокурори вважають, що Гречко може переховуватися від слідства. Минулого року він вже виїжджав за кордон через систему “Шлях”.

Своєю чергою захисниця Гречка наполягала на тому, що зруйнована садиба не внесена до реєстру нерухомих пам’яток. За словами адвокатки, вони мали докази цього та відповідь Мінкульту. Копії підтверджувальних документів вона передала суду.

Сам підозрюваний заявив, що вини за собою не визнає. При цьому він намагався переконати суд, що хотів реконструювати садибу Зеленських. За версією Гречка, планувалось, нібито відновити її зовнішній та внутрішній вигляд у межах фундаменту.

Читайте також: «Знесення садиби Зеленських – цинічна провокація»: Кличко відповів активістам, що приходять під мерію

Нагадаємо, 130-річний будинок на вулиці Кониського, 22 знесли ввечері 19 липня. У КМДА назвали це цинічним і зухвалим самоуправством, а правоохоронці відкрили кримінальну справу та вилучили будівельну техніку.

Як повідомляв «ВК», боротьба за збереження цього будинку тривала кілька років. Перша інформація про те, що у Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. У вересні 2021 року будинок  намагались знищити «накатаною» схемою, та небайдужі кияни завадили. А у жовтні працівники комунального підприємства «Київблагоустрій» демонтували будівельний паркан навколо будівлі.

У серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок. В лютому 2022 біля арештованої садиби знову виріс будівельний паркан – реакція активістів не забарилась. Після початку повномасштабного вторгнення Росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. Активісти тоді заявляли, що будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

У квітні 2024 року ТОВ «Тургенєв Білд», яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, «ВК» писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію. Такі висновки зробили в Інституті нацпам’яті.

22 липня стало відомо, що столична влада змусила забудовника і власників знесеної садиби Зеленських відновити її.

Великий Київ у Google News

підписатися