Сучасний концерт-холл в Києві будуть проектувати автори оперного театру в Осло – Марина Порошенко

Автор: Марія Супрун
13:06 19.10

Рівно рік тому Фонд Порошенка і корпорація ROSHEN дали старт великому проекту — Roshen Concert Hall. Що на сьогодні відомо.

Сучасний концерт-холл в Києві будуть проектувати автори оперного театру в Осло – Марина Порошенко

Як повідомила лідерка «Європейської Солідарності» в Києві, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко, це один із проектів, що реалізується у різних містах по всій Україні, які наближають нашу країну до найкращих європейських стандартів.

Для його реалізації на аукціоні було придбано стару будівлю будинку культури імені Корольова на Відрадному, проведений конкурс на найкращий проект за участі міжнародного журі, до складу якого входили провідні архітектори Європи. Переможцем стало знане і шановане у світі норвезьке архітектурне бюро Snøhetta, відоме проектами нової Александрійської бібліотеки в Єгипті, оперного театру в Осло, а також павільйону Національного меморіального музею 9/11 у Нью-Йорку.

Концерт-холл має запрацювати у 2025 році. Це буде надсучасна будівля зі спеціальною акустикою, концертною залою на 1800 глядачів, камерною залою на 400 глядачів та обладнанням для репетицій музикантів та хорів. Тут зможуть проводитись по 250 концертів симфонічної музики та інших подій на рік. Навколо буде облаштована сучасна інфраструктура для відпочинку та проведення культурних і мистецьких заходів просто неба.

“Впевнена, ця зала стане улюбленим місцем відвідування для киян і гостей столиці, виховуватиме в українців гарний музичний смак і допомагатиме вітчизняним музикантам і диригентам творити і розвиватися. Оскільки наша родина захоплюється класичною джазовою музикою, і ми часто слухаємо, зокрема, Френка Синатру та Луі Армстронга, сподіваюся, що із відкриттям Roshen Concert Hall, у Києві з’явиться можливість слухати наживо музику такого рівня. І не тільки у виконанні світових зірок, а і не менш талановитих українських музикантів”, – зазначила Марина Порошенко.

Нагадаємо, в жовтні 2020 року Петро та Марина Порошенки презентували проект створення першого в Україні концерт холу світового рівня. “Тут на фортепіано гратимуть лише руками”, – зазначила тоді Марина Порошенко.

Великий Київ у Google News

підписатися